لینک های دسترسی

Breaking News

حامد کرزی به تاجکستان عزیمت کرد


حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان برای اشتراک در کنفرانس امنیتی سران آسیای میانه، که قرار است فردا در شهر دوشنبه دایر گردد، وارد تاجکستان شد.

روسائی جمهور روسیه، پاکستان و تاجکستان همچنان در جلسۀ اشتراک خواهند کرد که انتظار میرود بر مبارزه علیه دهشت افگنی متمرکز باشد.

رؤسای جمهور پاکستان و تاجکستان در جسلۀ روز چهارشنبه تعهد نمودند که برای مبارزه علیه افراط گرائی اسلامی، و پیشبرد ثبات در منطقه همکاری بیشتر و نزدیکتر نمایند.

در عین حال، پولیس تاجکستان میگوید یک تند رو پیشگام اسلامی را که متهم به فعالیت در نزدیکی سرحد افغانستان بوده است، کشته اند. مقامات این شخص را نعمت عزیزوف شناسایی نموده اند.

در حالیکه خشونت در فرا رسی انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان که ماه آینده آغاز میشود، تاجکستان سرحداتش با افغانستان قید تر ساخته است. مقامات گفته اند تندروان که از عملیات های نظامی در افغانستان فرار میکنند، احتمال دارد به تاجکستان پناه بیاورند.

در رابطه با وضع در پاکستان، پولیس آنکشور میگوید تندروان طالب یک تن از رهبران قبایلی حامی حکومت پاکستان را در شمال غرب آنکشور کشته اند. این شخص بروز چهار شنبه در ناحیه شانگلا در نزدیک وادی صوات کشته شد.

اردوی پاکستان، پس از فسخ موافقه صلح که شریعت اسلامی را در وادی صوات مستقر میساخت، سه ماه قبل عملیات نظامی را در منطقه علیه طالبان براه انداختند.

تندوران با افزایش حملات، به شمول یک بم گزاری انتحاری که ماه گذشته در لاهور صورت گرفت، به تهاجمات حکومت پاسخ گفته اند. بم گزاری انتحاری در لاهور یک ملای سرشناس را که از عملیات نظامی علیه طالبان طرفداری میکرد، هلاک ساخت.

در جا های دیگر در شمال غرب پاکستان، پولیس میگوید از اثر انفجار یک بم که در یک توقفگاه موتر یک محکمه در شهر دیره اسمعیل خان بروز چهار شنبه رخ داد، یک وکیل شیعه مذهب کشته شد.

XS
SM
MD
LG