لینک های دسترسی

Breaking News

کرزی برای دور دوم سوگند یاد کرد


حامد کرزی رییس جمهور افغانستان بعد از پیروزی پرمناقشه اش در انتخابات پرتقلب ریاست جمهوری برای پنج سال دوم ریاست جمهوری سوگند یاد کرد.

مراسم تحلیف بروزپنجشنبه در قصرریاست جمهوری درپایتخت آن کشور برگزار شد.

رییس جمهور کرزی درحال که درحضور صدها مقامات عالی رتبه و رهبران افغان در این مراسم سخنرانی می کرد، برخورد با فساداداری درحکومت را وعده داد و آن را "دشمن خطرناک آن کشور" نام برد.

آقای کرزی برای مقابله با فساد اداری و بهبود مسئولیت پذیری حکومت تحت فشار شدید غرب بوده است. او انتخاب وزرای شایسته و متخصص را تعهد کرد و اقدام علیه کسانی را وعده داد که از قوانین کشور و قانون اساسی عدول می کنند.

رییس جمهور حامد کرزی گفت اولویت دیگر برای حکومتش انتقال نقش رهبری امنیت از قوای بین المللی به اردوی افغانستان است. آقای کرزی گفت امیدوار است قوای افغان تمامی عملیات های امنیتی را ظرف پنج سال آینده تحقق بخشد.

او گفت باور دارد که مشکل دهشت افکنی بین المللی در افغانستان مغلوب خواهد شد.

رییس جمهور کرزی همچنین تعهد کرد تا با مشکل قاچاق مواد مخدر درافغانستان مبارزه کند. این کشور درحدود 90 درصد تریاک ماده اصلی سازنده هروئین را در جهان تولید می کند. رهبر افغانستان از جامعه بین المللی برای کمک به افغانستان دربرخورد با قاچاقچیان و زارعین کوکنار تقاضا کرد.

او گفت می خواهد شگوفانی را برای کشورش فراهم کند و تا حد توانش برای تامین دستیابی کشورش به بازار بین المللی تلاش خواهد کرد.

رییس جمهور کرزی با تقرب به رقبایش در انتخابات ریاست جمهوری پرمناقشه پایان داد. او گفت او از تمامی کاندیدان برای شراکت با او در کمک به اداره حکومت دعوت کرد و از هر کسی که ازجانب او و حکومتش ناراحت شده معذرت خواهی کرد. او اظهار تاسف کرد که اگر تمامی آنچه را که تعهد کرده بود تحقق نیافته است.

آقای کرزی بعد از شکست دادن عبدالله عبدالله، رقیب عمده خویش، که از شرکت دردور دوم انتخابات خارج شد و می گفت انتخابات منصفانه ناممکن است در انتخابات به پیروزی رسید.

هیلری کلنتن وزیرخارجه ایالات متحده گفت شروع دور دوم پنج سال ریاست جمهوری کرزی بیانگر دریچه فرصت برای رهبران افغان جهت پیوستن پیمان جدید با مردم شان است.

XS
SM
MD
LG