لینک های دسترسی

Breaking News

نام هزاران قربانی مهاجرت به اروپا نشر شد


یک روز نامۀ آلمان نام بیش از ۳۳ هزار نفری را نشر کرده که در راه مهاجرت به کشور های اروپایی، جان باخته اند.

در فهرستی که روزنامۀ اشپیگل آلمان آنرا نشر کرده نام ده ها پناهجوی افغان نیز ذکر شده که از سال ۱۹۹۳ تا ۲۹ ماه می ۲۰۱۷ در راه سفر به اروپا، هلاک شده اند.

بسیاری از پناهجویان که در مسیر سفر به کشور های اروپایی جان باخته اند، شهروندان کشور های جنوب آسیا، شرق میانه و کشور های افریقایی بودند.

شماری از پناهجویان از سردی هوای جان باخته اند و برخی دیگر آنها در آب ها غرق شده اند.

در فهرست ۴۶ صفحه یی که از سوی روزنامۀ اشپیگل نشر شده، نام قربانیان، سن شان، کشور اصلی شان، چگونگی هلاک شدن، تاریخ و منابع معلومات ذکر شده است. در شماری از موارد نام قربانیان ذکر نشده است، زیرا هویت آنان به صورت دقیق مشخص نگردیده است.

در سه سال گذشته، بیش از یک میلیون پناهجو که بیشتر آنان شهروندان سوری، افغان و عراقی اند، در کشور های اروپایی درخواست پناهندگی داده اند.

سرازیر شدن مهاجرین و پناهجویان به کشور های اروپایی موجب بحران پناهندگی در برخی از کشور های اروپایی شده است—به خصوص آلمان در که سال ۲۰۱۵ میلادی، میزبان یک میلیون مهاجر و پناهجو شد.

روزنامۀ اشپیگل گزارش داده است که وضع محدویت در مرز های کشور های اروپایی در سال های اخیر موجب شده تا مهاجرین و پناهجویان تلاش کنند تا با قبول خطرات مرگبار، از مسیر های قاچاقی خود را به یکی از کشور های اروپایی برسانند.

XS
SM
MD
LG