لینک های دسترسی

Breaking News

فرمانده پولیس ولسوال کوهستان بدخشان کشته شد


مقام‌های محلی بدخشان تایید کرده اند که فرمانده امنیه ولسوالی کوهستان این ولایت با دو پولیس محلی در حملۀ طالبان کشته شدند.

دفتر رسانه‌های والی بدخشان گفته است که طالبان دیشب بر شماری از پوسته‌های امنیتی در ولسوالی کوهستان این ولایت حمله کردند که در نتیجه عبدالظاهر ضیایی، فرمانده پولیس این ولسوالی کشته شد.

بر بنیاد اعلامیه‌ای دفتر والی بدخشان، در جریان درگیری شب گذشته ۱۵ جنگجوی طالبان نیز کشته یا زخمی شده اند؛ اما آمار کشته‌ها و زخمیان طالبان مشخص نشده است.

گروه طالبان تا اکنون در این مورد تبصره نکرده است.

هم‌زمان با آغاز گفتگوها میان هیات‌های مذاکره کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان در دوحه، حملات گروه طالبان در بخش‌هایی از افغانستان شدت یافته است.

حکومت افغانستان، ملل متحد، اتحادیه اروپا، ایالات متحده و شماری از سازمان‌های داخلی و خارجی، از افزایش حملات طالبان ابراز نگرانی کرده و خواستار کاهش آن شده اند.

وزارت دفاع افغانستان گفته است که طالبان از جریان گفتگوهای دوحه سو استفاده می‌کند و برای گرفتن امتیاز بیشتر در میز مذاکرات خشونت‌ها را افزایش داده اند.

در یک خبر دیگر، در نتیجۀ اصابت یک راکت بر یک منزل مسکونی در ولسوالی علینگار ولایت لغمان، دو کودک و یک زن جان باختند و سه کودک دیگر زخمی شدند.

مقام‌های محلی لغمان، طالبان را مسوول این رویداد می‌دانند؛ اما طالبان تا اکنون در پیوند با این رویداد چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG