لینک های دسترسی

Breaking News

تشدید حملات طالبان؛ نیروهای کماندو در وردک مستقر شدند


چند روز پس حملات گستردۀ گروه طالبان در ولایت میدان وردک، وزارت دفاع افغانستان از مستقرشدن نیروهای تازۀ نفس کماندو به هدف تامین امینت و جلوگیری از حملات احتمالی طالبان در این ولایت خبر داد.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت روز جمعه ۲۵ سپتمبر (چهارم میزان) در پیامی به خبرنگاران گفت که با رسیدن این نیروها، کمربندهای امنیتی در میدان شهر، مرکز این ولایت تقویت شده و در بسیاری از بخش‌های این شهر و ولسوالی‌های اطراف آن پوسته‌های جدید ایجاد شده است.

در این حال، عبدالرحمن طارق، والی میدان وردک به صدای امریکا گفت که هر چند حملات طالبان در برخی از ولسوالی‌های این ولایت فروکش کرده، اما هنوز هم درگیری‌ها در این ولایت جریان دارد.

آقای طارق گفت: "فعلاً وضعیت تحت کنترول است."

والی میدان وردک افزود که به دلیل تهدیدات امنیتی و تخریب جاده، از چندین روز به این‌سو جادهٔ که میدان شهر را با ولسوالی نرخ وصل می‌کند، بسته شده است.

از سوی دیگر، شریف‌الله هوتک، یکی از اعضای شورای ولایتی میدان وردک مدعی شد که جنگجویان طالبان از تمام ولسوالی‌های این ولایت در ساحات مرکز شهر تجمع کرده و قصد حمله بر میدان شهر را دارند.

طالبان در روزهای اخیر حملات گستردۀ را در بخش‌های ولسوالی نرخ این ولایت راه اندازی کرده اند که در این درگیری‌ها به دو طرف تلفات وارد شده است.

XS
SM
MD
LG