لینک های دسترسی

Breaking News

مردی در سرپل زمین خود را برای ساخت مکتب دخترانه اهدا کرد


حاجی فیض‌الله، باشنده ولسوالی گوسفندی ولایت سرپل

وزارت معارف افغانستان می‌گوید که حاجی فیض‌الله، باشنده ولسوالی گوسفندی ولایت سرپل ۲۰۰۰ متر مربع زمین شخصی خود را برای ساخت یک مکتب دخترانه اهدا کرده است.

نوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف افغانستان روز شنبه اول فبروری (۱۲ دلو) به صدای امریکا گفت که هر بسوه زمین این باشنده سرپل بیش از ۲۰۰ هزار افغانی ارزش دارد.

خانم نزهت گفت که در این زمین لیسه دخترانۀ به نام "روز مثقال ولسوالی گوسفندی" اعمار می‌شود که با پایان کار آن، سهولت‌های آموزشی برای کودکان، به ویژه به دختران این ولسوالی فراهم خواهد شد.

ریاست معارف سرپل از این اقدام حاجی فیض‌الله در نشستی با حضور مقام‌های محلی، استادان و بزرگان قومی این ولایت قدردانی کرد.

این ریاست از شهروندان این ولایت خواسته است که در راستای بهبود وضعیت آموزش برای معارف این ولایت کمک کرده و نیز زمینه تعلیم و تربیه را برای کودکان شان فراهم کنند.

پیش از این وزارت معارف افغانستان اعلام کرده بود که مردم در ۳۰ ولایت این کشور به ارزش بیش از ۷۷۰ میلیون افغانی به معارف کمک کردند.

بر اساس معلومات این وزارت، این کمک‌ها شامل ۷۱۳.۲ جریب زمین به ارزش حدود ۳۴۲ میلیون و ۸۹۷ هزار و یکصد افغانی، ساخت ۲۱۰ صنف درسی و اعمار هشت تعمیر جدید مکتب است.

XS
SM
MD
LG