لینک های دسترسی

Breaking News

زن مهاجم در شلیک محافظان ستره محکمه کشته شد


این زن در حالی می‌خواست به ستره محکمه وارد شود که امروز پنجشنبه است و در کابل تمام ادارات دولتی رخصت می‌باشد.

یک شاهد رویداد که نخواست نامش گرفته شود به صدای امریکا گفت که پیش از چاشت روز پنجشنبه یک زن جوان در نتیجۀ درگیری مسلحانه با محافظان ستره محکمه در دروازۀ شرقی آن اداره کشته شد.

محمدیوسف حلیم رئیس ستره محکمۀ افغانستان به صدای امریکا با تایید این رویداد اما گفت که هنگام درگیری در دفتر کارش نبود.

عبدالله عطایی یکی از مسؤولین ستره محکمه به صدای امریکا گفت، این رویداد زمانی به وقوع پیوست که یک زن هنگام تلاش برای ورود به آن نهاد قضایی بالای محافظان ستره محکمه گلوله‌باری کرد و در نتیجۀ درگیری متقابل او هم کشته شد.

آقای عطایی گفت ساعت ۱۱:۳۰ امروز یک زنی ۲۵ – ۲۶ ساله به دروازۀ که مأمورین داخل می‌شوند، مراجعه کرده و گفته است که می‌خواهد به شرکت افغان تیلی‌کام برود؛ ولی زمانی که محافظان می‌گویند اینجا این شرکت وجود ندارد بلکه ستره محکمه است؛ با اسلحه بالای محافظین حمله می‌کند.

عبدالله عطایی افزود "در همین اثنا این زن تفنگچه بیرون می‌کند و شلیک می‌کند بالای محافظان، ساتمن‌های که آنجا بودند. در اثر شلیک وی یک نفر زخمی می‌شود؛ منتها در مقابل طبیعتاً تبادل آتش می‌کنند با او، و آن زن به قتل می‌رسد".

این زن در حالی می‌خواست به ستره محکمه وارد شود که امروز پنجشنبه است و در کابل تمام ادارات دولتی رخصت می‌باشد.

این مقام ستره محکمه، تأیید کرد که در این درگیری مسلحانه یک محافظ ستره محکمه زخمی شده است.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان به صدای امریکا گفت که پس از وقوع رویداد، محل از سوی پولیس محاصره شده و در مورد درگیری تحقیقات جریان دارد تا روشن شود که این رویداد چگونه به وقوع پیوسته است.

آقای صدیقی گفت "یک واقعه شده است، تیم‌های بررسی ما به محل رفته اند تا معلوم کنند که به راستی چه روی داده است، آیا این کدام رویداد تروریستی بوده یا کدام انگیزۀ دیگر داشته است".

هرچند هنوز هدف این حمله نیز مشخص نیست و مسؤولیت آن را هنوز گروهی به عهده نگرفته است؛ اما در ماه‌های اخیر مخالفین مسلح حملات شان را بالای نهادهای عدلی و قضایی افغانستان بیشتر کرده اند.

XS
SM
MD
LG