لینک های دسترسی

Breaking News

تایید ۳۵۰۰ ویزه خاص امریکا برای ترجمان های افغان


برنامۀ ویزۀ خاص مهاجرت ایالات متحده به آنعده از افغان ها به ویژه مترجمین افغان ویزه صادرمی کند که قوای امریکایی را در افغانستان کمک کرده اند

بودجه سالانه دفاعی ایالات متحده صدور ۳۵۰۰ ویزۀ خاص مهاجرت را برای افغان های که به قوای امریکایی مستقر در أفغانستان کمک کرده اند، منظور کرد.

ویب سایت موسوم به The Hill به نقل از مقامات امریکایی گزارش می دهد که ادامۀ برنامه ویزۀ خاص مهاجرت برای افغان ها به ماموریت نظامی امریکا در افغانستان از اهمیت برخوردار است.

برنامۀ ویزۀ خاص مهاجرت ایالات متحده به آنعده از افغان ها به ویژه مترجمین افغان ویزه صادرمی کند که قوای امریکایی را در افغانستان کمک کرده اند.

سفارت ایالات متحده مستقر در کابل در ماه مارچ ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که روند مصاحبه با درخواست کنندگان ویزۀ خاص مهاجرت به امریکا را تا زمانی متوقف خواهد کرد که کانگرس ایالات متحده در مورد تصمیم بگیرد.

اما در ماه می ۲۰۱۷، کانگرس در نهایت ۲۵۰۰ ویزه را که بخشی از مصارف حکومت امریکا می شود، تصویب کرد.

جین شهین، سناتور حزب دموکرات از ایالت نیو همشیر که حامی برنامۀ ویزه خاص مهاجرت افغان ها به ایالات متحده است، از تصویب ۳۵۰۰ ویزۀ جدید استقبال کرده و ابراز امیدواری کرده است که در آینده نیز چنین اقدام صورت بگیرد.

خانم شهین همچنین گفته است که ترجمان های افغان که با قوای ایالات متحده در افغانستان همکاری می کنند، در واقع مصونیت خود و خانواده های شان را با خطر مواجه می سازند.

روی همین دلیل، این سناتور امریکایی گفته است که همکاری ترجمان های افغان نه تنها ماموریت نظامی ایالات متحده در افغانستان را کمک کرده، بلکه زندگی امریکایی را نیز در میدان جنگ نجات داده اند.

برنامه ویزۀ خاص مهاجرت ایالات متحده برای افغان ها در سال ۲۰۰۹ میلادی آغاز شد و تا سال ۲۰۱۴ سالانه ۱۵۰۰ ویزه برای افغانها صادر می شد. در سال ۲۰۱۴، صدور ویزه برای افغان های که قوای امریکایی را در افغانستان کمک کرده بودند، بیشتر شد. اما با افزایش احساسات ضد مهاجرت در ایالات متحده، صدور این ویزه در اوایل ۲۰۱۶ با مشکل مواجه گردید.

XS
SM
MD
LG