لینک های دسترسی

Breaking News

شمار نظامیان امریکایی مستقر در مرز امریکا – مکسیکو به ۸۰۰۰ رسید


دو تن از مقامات وزارت دفاع ایالات متحده به صدای امریکا گفته اند که شماری نظامیان امریکایی که برای حفاظت در مرزهای جنوبی این کشور اعزام شده اند به ۸۰۰۰ نفر افزایش یافته است.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، به قوای نظامی امریکا دستور داده است تا مانع ورود کاروان مهاجرانی شود که به سوی امریکا میایند.

بحث مهاجرت غیرقانونی به امریکا به ویژه موضوع مهاجرت چند هزار نفر از شهروندان کشورهای امریکای مرکزی کهبه سمت ایالات متحده در حرکت اند به بحث داغ در انتخابات میان دوره یی ایالات متحده مبدل شده است.

این پناهجویان فعلاً حدود ۱۵۰۰ کیلومتر با مرزهای جنوبی ایالات متحده فاصله دارند و دست کم چندین هفته طول خواهد کشید تا به مرز های جنوبی امریکا برسند.

رئیس جمهور ترمپ گفته است که کاروان پناهجویانی که از امریکای جنوبی و مرکزی در صدد رسیدن به امریکا است، نشاندهندۀ "یک تجاوز بر کشور ما را میکند".

یک کاروان پنج هزار نفری پناهجویان که اخیراً از کشورهای مختلف امریکای جنوبی و مرکزی —به خصوص هندوراس—جمع شده اند، در راۀ رسیدن به سرحد جنوبی ایالات متحده میباشد.

مدافعین حقوق مهاجرین در مورد سرنوشت و مصوونیت این کاروان، به ویژه زنان و کودکان شامل در آن، نگران اند و اظهارات رئیس جمهور ترمپ را محکوم کرده اند.

تعدادی از منتقدین سیاست های دونالد ترمپ، کاروان پناهجویان امریکای لاتین را یک "بهانه" برای رئیس جمهور ترمپ میدانند که به گفته آنان رئیس جمهور ایالات متحده میخواهد به همین بهانه "سیاست خصمانۀ" خود را در برابر پناهجویان عملی کند.

XS
SM
MD
LG