لینک های دسترسی

Breaking News

نگرانی ملل متحد از برخورد واشنگتن با پناهجویان امریکای لاتین


اداره پناهندگان ملل متحد ابراز میدارد که واشنگتن در یک چوکات قانونی متزلزل، متقاضیان پناهندگی سیاسی امریکای مرکزی را از داخل شدن به ایالات متحده باز میدارد.

کمشنری عالی پناهندگان ملل متحد یا یو.ان.ایچ.سی.آر گزارش میدهد مردمانی که از زجر و آزار و خشونت فرار می کنند این حق را دارند تا از حفاظت بین المللی برخوردار شوند.

این اداره می گوید که به هیچ وجه حقوق خود ارادیت هیچ کشوری را بر سرحداتش تحت سوال نمی برد.

اما، می افزاید که قانون بین المللی دراین مسئله حاکمیت دارد که کشورها به کدام نحوه با پناهندگان و پناهندگان سیاسی برخورد می کنند.

ادارۀ یو.ان.ایچ.سی.آر، در اشاره به مواصلت هزاران مهاجر هندوراسی به سرحدات ایالات متحده، فراتر از حد معمول می خواند، اما چارلی یاکسلی، سخنگوی این کمشنری می گوید که بستن سرحدات به روی این کاروان راه حل نیست و احتمالا سبب آسیب رسیدن به کسانی می شود که از باب حیات شان خوف مشروع دارند.

یاکسلی می گوید، این اصول نه تنها در قانون بین المللی بازتاب یافته است بلکه جز از قوانین داخلی کشورهای مربوطه نیز می باشد.

چارلی یاکسلی اضافه میکند که برای حکومت ها این مسأله اهمیت دارد تا به این قانون احترام کنند. یاکسلی به صدای امریکا گفته است که ایالات متحده هميشه به قانون پناهندگی پابند نبوده است.

یاکسلی می گوید کمشنری عالی ملل متحد برای پناهجویان به کارخویش با ایالات متحده ادامه میدهد تا عملیات براه انداخته شده آنها مطابق به مکلفیت های آنها تحت قانون بین المللی باشد.

در عین حال، فدراسیون بین المللی صلیب سرخ مستقر در ژنیو گفته است که رضاکاران این اداره در تمام امریکای مرکزی در امتداد سفرشان مهاجرین را همراهی می کند.

این فدراسیون گفته است که آنها کمکهای اولیه، و آب آشامیدنی را برای خانواده ها فراهم کرده و در عین حال می کوشد آنهایی را دوباره یکجا سازد که در طول راه از هم جداشده اند.

XS
SM
MD
LG