لینک های دسترسی

Breaking News

فراغت اولین دورۀ محصلین پوهنتون افغان امریکایی


جریان مراسم فراغت محصلین از پوهنتون افغان-امریکایی که در آن لورا بُش خانم رئیس جمهور سابق ایالات متحده فراغت محصلین را از طریق انترتیت تبریک گفت.

در مراسم فراغت اولین دورۀ تحصیلی پوهنتون افغان امریکایی، ایکن بیری سفیر ایالات متحده امریکا، زلمی خلیل زاد سفیر اسبق امریکا در افغانستان، مسوولین دولتی، عبدالروف ابراهیمی رئیس پارلمان افغانستان، محصلین و اعضای خانواده های محصیلن فارغ شده اشتراک نموده بودند.

در این دوره ۳۲ تن از فاکولته های ساینس، تکنالوژی معلوماتی و علوم سیاسی به در جه لسانس فارغ و طی مراسمی اسناد فراغت خویش را به دست آوردند.

فراغت اولین دورۀ محصلین پوهنتون افغان امریکایی
فراغت اولین دورۀ محصلین پوهنتون افغان امریکایی

به مناسبت فراغت اولین دوره ازمحصیلین پوهنتون افغان امریکایی لورا بوش نیز پیام تبریکی خویش فرستاده و به فراغت محصلین را تبریک گفته است.

ایکن بیری سفیر امریکا در مورد توسعه و انکشاف پوهنتون افغان امریکایی به ولایات افغانستان گفت:

"ممکن مراکز ساحه وی پوهنتون افغان امریکایی در ولایت قندهار و هرات ایجاد گردیدخ و پیشرفت های مسلکی و برنامه های توسعه وی را فراهم نماید. بعدآ پوهنتون به سرتاسر کشور توسعه خواهد یافت."

ایکین بیری سفیر ایالات متحده امریکا ضمن ابراز تبریکی برای محصیلین فارغ شده گفت: هر قدر تحصیلات بیشتری را فراگیرید، فرصت ها و مسوولیت های بیشتری خواهید داشت تا کمک و خدمت نماید.

در پوهنتون افغان امریکایی در حال حاضر بیش از ۸۰۰ تن محصل دختر و پسر مصروف فراگیری دروس در رشته های مختلف می باشند که به قول مسوولین در آیندۀ نزدیک تعداد محصلین این پوهنتون به یک هزار تن خواهند رسید.

XS
SM
MD
LG