لینک های دسترسی

Breaking News

آغاز عملیات گستردۀ نظامیان افغان در قندهار و میدان وردک


مقام‌های امنیتی افغان از راه اندازی عملیات‌های گسترده از سوی نظامیان افغان در ولسوالی ارغنداب قندهار و شاهراه "نمبردو" میدان وردک خبر داده اند.

آنان گفته اند که این عملیات‌ها از زمین و هوا به هدف پاکسازی این محلات از وجود جنگجویان طالبان آغاز شده و تا تصفیۀ کامل آن ادامه خواهد یافت.

دگروال یحیا علوی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۵ اتل روز دوشنبه ۳۰ مارچ (۱۰ حوت) به صدای امریکا گفت که عملیات نظامیان افغان دیشب در ولسوالی ارغنداب ولایت قندهار آغاز شد و در این درگیری‌ها، تا اکنون ۱۴ جنگجوی طالبان کشته شده اند.

آقای علوی افزود: "نیروهای امنیتی و دفاعی افغان با پشتیبانی قوای هوایی، عملیاتی را در ولسوالی ارغنداب این ولایت آغاز کرده اند که در این عملیات بسیاری از بخش‌های شمالی این ولسوالی از وجود طالبان تصفیه شده است."

آقای علوی افزود که این عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغان در بخش‌های این ولسوالی به شدت ادامه دارد.

خلیل مجاهد، نماینده مردم قندهار در ولسی جرگۀ افغانستان و از باشندگان ولسوالی ارغنداب به صدای امریکا گفت که ادامه درگیری‌ها و حضور جنگجویان طالبان در بخش‌های این ولسوالی سبب شده تا بسیاری مردم خانه‌های شان را ترک کنند.

آقای مجاهد از نهادهای امنیتی این کشور خواست که باید عملیات شان را تا تصفیۀ کامل این ولسوالی از وجود مخالفین مسلح دولت ادامه دهند.

در این حال، فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان از آغاز عملیات گستردۀ نظامی در مسیر شاهراه "نمبردو" میدان وردک خبر داد.

آقای امان افزود که این عملیات از دو استقامت آغاز شده است. او همچنان گفت: "نیروهای دفاعی و امنیتی تامین امنیت شاهراه‌ها را در سال روان در صدر اولویت های شان قرار داده اند، در حالیکه تروریستان تلاش می‌کنند تا از هر راه ممکن به مردم آسیب برسانند."

مقام‌های محلی میدان وردک می‌گویند شاهراه "نمبردو" که ولایات بامیان، غور، دایکندی و ولسوالی‌های حصه اول و دوم بهسود این ولایت را به کابل وصل می‌سازد از ناامن‌ترین شاهراهای افغانستان به شمار می‌رود.

XS
SM
MD
LG