لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع افغانستان در مورد گزارش سیگار تحقیق می‌کند


وزارت دفاع افغانستان گفته است که در مورد گزارش سرمفتش ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) که گفته است نیروهای افغان از برخی قراردادی‌ها تجهیزات نظامی خریداری می‌کنند، تحقیق می‌کند.

سیگار اخیرا در گزارشی گفته است که قرارداد قول اردوی انجنیری عملیات‌ها و تجهیزات نظامی نیروهای امریکایی را که ارزش آن به یک میلیون دالر می‌رسد، بررسی کرده و دریافته اند که منسوبین نیروهای افغان، وسایل شخصی را از قراردادی‌ها خریده اند.

قیس منگل، سخنگوی وزارت دفاع روز سه شنبه (۲۸ حوت) به صدای امریکا گفت که این وزارت پس از تحقیق و بررسی در این خصوص نظر خواهد داد.

آقای منگل افزود: "گزارش را خوانده ایم، در این مورد تیم خود را اعزام کرده ایم که تحقیق و تمام موضوعات را جمع کنند، سپس ما واکنش خواهیم داشت که این خبر چقدر حقیقت دارد."

همچنان سیگار گفته است که نیروهای افغان با این قراردادی‌ها برخورد نادرست کرده و به ارزش ۷۸۰ هزار دالر امریکایی، وسایل شخصی شان را خریده اند.

در این گزارش آمده است که نیروهای امریکایی بیش از ۳۲۲ هزار دالر امریکایی را به طور جبران خسارت به یک قراردادی پرداخته اند؛ اما خسارات یک قراردادی قول اردو که به ارزش حدود ۴۵۵ هزار دالر وسایل شخصی شان خریده شده، ارزیابی نشده است.

سرمفتش ایالات متحده امریکا در امور بازسازی افغانستان گفته است که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان به صورت پیهم از پایگاه‌های نظامی وسایل را دزدی کرده و برعلاوۀ برخورد نادرست با مامورین قراردادی، بر اساس گزارش آنها را تهدید نیز کرده اند.

XS
SM
MD
LG