لینک های دسترسی

Breaking News

قضیۀ تجاوز جنسی گروهی بر دختر پنج سالۀ افغان در ایران پیگیری می‌شود


تصویر منسوب به بهارۀ پنج ساله که در شبکه های اجتماعی نشر شده و وضعیت او را پس از رویداد نشان می ‌دهد

سفارت افغانستان در تهران گفته است که قضیۀ تجاوز جنسی گروهی بر یک کودک خردسال افغان را در ایران بررسی می‌کند.

بر بنیاد گزارش ها، بهاره، دختر پنج سالۀ مهاجر افغان مقیم خمینی شهر ولایت اصفهان ایران، هفتۀ گذشته مورد تجاوز جنسی سه مرد قرار گرفت.

رضا جعفری، رئیس ادارۀ مبارزه با حالت اضطرار ایران، به خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) گفته است "مورد کودک آزاری مربوط به دختربچۀ افغان است که هفتۀ گذشته در حالی که در مقابل خانه مشغول بازی بوده، از سوی سه مرد متجاوز ربوده و پیکر نیمه جان او چند ساعت بعد در خرابه‌ای پیدا می‌شود."

آقای جعفری گفته است که این کودک از شفاخانه مرخص شده است و اکنون حمایت های روانی از وی از سوی ادارۀ مبارزه با حالت اضطرار ادامه دارد.

مادر بهاره به رسانه‌ها گفته است که این رویداد چهارشنبه گذشته حوالی ساعت ۱۰ پیش از چاشت زمانی به وقوع پیوست که بهاره برای آوردننان به نانوایی رفته بود.

به گفتۀ مادر بهاره، وضعیت روانی این کودک خوب نبوده و همه اعضای خانواده در وحشت به سر می‌برند.

در همین حال، صلاح الدین ربانی، وزیر خارجۀ افغانستان، نیز در صفحۀ فیسبوک خود نوشته است که برای پیگیری جدی این قضیه، هدایات لازم را به نصیر احمد نور، سفیر افغانستان در تهران، داده است.

سفارت افغانستان در تهران نیز گفته است که "پیرامون پیگیری این واقعۀ تکاندهنده" یاد داشتی به وزارت خارجۀ ایران سپرده شده است.

مسوولان سفارت افغانستان در تهران همچنان به رسانه ها گفته اند که کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان نیز این قضیه را پیگیری می‌کند.

تا کنون کسی در پیوند با این رویداد، از سوی مقام‌های پولیس ایران، بازداشت نشده است.

XS
SM
MD
LG