لینک های دسترسی

Breaking News

صدها پناهجوی افغان از یک پایگاه امریکایی در آلمان به امریکا منتقل شدند


خیمه‌های مهاجرین افغان در پایگاه ریمستاین آلمان
خیمه‌های مهاجرین افغان در پایگاه ریمستاین آلمان

مقام‌های امریکایی گفته اند که صدها مهاجرین افغان به روز شنبه نهم اکتوبر ( ۱۷ میزان) از پایگاه هوایی رامشتاین آلمان به ایالات متحده منتقل شده اند.

این پایگاه نیروهای هوایی امریکا درجنوب غرب آلمان از مدتی به این‌سو به محل اقامت موقت هزاران خانواده افغان مبدل شده که در جریان عملیات تخیله در ماه اگست از افغانستان خارج شده بودند.

شماری زیادی از خانواده های مهاجر که در جریان عملیات شتاب‌زده تخلیه به این مرکز نظامی آورده شدند، حالا به محل اقامت جدید شان در ایالات متحده فرستاده می‌شوند.

این مهاجرین در جریان اقامت شان در این پایگاه امریکایی مرحله قرنطین کروناویروس را سپری کرده، معاینات صحی لازم شان انجام شده و به خاطر پیداکردن معافیت در برابر امراض مختلف واکسین شده اند.

جنرال جاش اولسن، یکی از مسوولین نظامی امریکایی در این پایگاه گفت که پناهجویان در برابر بیماری‌های "کله چرک و سرخکان" واکسین شده اند.

آقای اولسن افزود: "پس از آنکه یک کودک خوردسال به سرخکان مبتلا شد و از پیش تحت قرنطین نیز قرار گرفته بود، ما توانستیم آنان را در برابر کله چرک، سرخکان وچیچک واکسین کنیم."

افغان‌های انتقال داده شده از افغانستان، به شمول کودکان در این پایگاه امریکایی در خیمه‌ها جابجا شده اند.

صندوق وجهی سازمان ملل متحد برای کودکان (یونیسف) می‌گوید که در جمع بیش از ۱۲۰هزار فرد تخلیه شده از افغانستان در حدود ۳۰۰ کودک جدا شده از خانواده‌ها و بی‌سرپرست نیز به آلمان و قطر انتقال داده شده اند.

مقامات امریکایی و ملل متحد به کودکان افغان که در این پایگاه اقامت دارند، تا زمانیکه به فامیل‌های شان برگردانده می‌شوند، به مراکز نگهداری کودکان در ایالات متحده فرستاده می‌شوند.

به گفته مقامات نظامی امریکا در ۱۴۰پرواز حدود ۳۴۰۰۰ مهاجر افغان در اواسط ماه اگست در بزرگترین عملیات تخلیه هوایی ملکی از کابل به آلمان انتقال داده شدند.

XS
SM
MD
LG