لینک های دسترسی

Breaking News

توانمندی نیروهای امنیتی افغان برای پذیرش مسؤولیت امنیتی از نیروهای بین المللی


مقامات ریاست امنیت ملی افغانستان می گویند دست آورد های اخیر آنها این را به اثبات می رساند که نیروهای امنیتی افغان توانایی مسؤولیت پذیری را از نیروهای بین المللی دارا می باشند.

لطف الله مشعل سخنگوی ریاست امنیت افغانستان گفت در جریان برگزاری لویه عنعنوی قوای امنیتی افغانستان نشان داد که آنها قادر اند حتی در حساس ترین موارد – مانند لویه جرگه که در آن پیمان استراتیژیک با ایالات متحده مطرح بود – جلو حملات و واقعات خشونت بار را بی گیرند.

آقای مشعل می گوید تعداد زیاد کشور ها در منطقه تلاش داشتند در این جنگ استخباراتی به افغانستان ضرر برسانند. اما سخنگوی امنیت ملی می گوید در جریان برگزاری لویه جرگه، نسبت به تخریب کاران خارجی، تندروان افغان تلاش داشتند روند را مختل سازند.

جنرال عتیق الله امرخیل سابق استاد پوهنتون حربی و آگاه مسایل نظامی در مورد چنین ابراز شک میکند.

وی می گوید "واضح تر باید بگویم که پروسه انتقال ممکن صورت بگیرد ولی حفظ ونگهداشت آن مشکلات زیاد خواهد داشت بخاطری که در قوای امنیتی ما از یک طرف مخالفین رخنه کرده اند واز سوی دیگر قوای امنیتی ما اجیر بوده در بدل پول وظیفه اجرا میکنند.

جنرال امرخیل علاوه کرد بسیار دیده شده است که اکمالات مخالفین از طرف همین منسوبین اردو صورت می گیرد که یک مساله کاملا نگران کننده است.

XS
SM
MD
LG