لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان: مصروف مذاکرات غیر مستقیم با امریکا استیم


گروه طالبان بار ها مذاکره با حکومت افغانستان را رد کرده و خواستار مذاکرات مستقیم با ایالات متحده شده است.

نمایندگان گروه طالبان مصروف ملاقات با مقام های امریکایی می باشند.

شکبه خبری ان بی سی امریکا به نقل از منابع در گروه طالبان گزارش داده که این ملاقات ها در افغانستان، قطر و امارات متحده عربی انجام شده است.

یک مذاکره کننده گروه طالبان به این شبکه خبری گفته که نمایندگان این گروه تا کنون چند بار با مقام های امریکایی در یک هوتل در دوحه، پایتخت قطر ملاقات کرده اند.

به گفته این مذاکره کننده، شمار مقام های امریکایی در تمام این ملاقات ها از پنج نفر بیشتر نبوده است.

بر بنیاد گزارش شبکه خبری ان بی سی، ملاقات مقام های امریکایی با نمایندگان گروه طالبان در یک فضای "بسیار دوستانه" انجام شده است.

یکی از مذاکره کنندگان گروه طالبان به ان بی سی گفت که تدابیر امنیتی در محل ملاقات نمایندگان طالبان و مقام های امریکایی "بسیار زیاد شدید" بوده و حتی به کارمندان هوتل اجازه داده نمی شود تا داخل همان بخش هوتل شوند.

این عضو گروه طالبان به ان بی سی گفته نمایندگان این گروه که در مذاکره با مقام های امریکایی سهم دارند، نگران امنیت شان می باشند و تدابیری را رویدست گرفته اند تا ادارات استخباراتی روسیه، چین و کشور های عربی نتوانند آنان را شناسایی کنند.

این مذاکره کننده گروه طالبان گفت: "همه ما یکجا به هوتل نمی رویم. ما هیچگاه اول به محل ملاقات نمی رسیم. منتظر می باشیم تا آنان (امریکاییان) اول به محل ملاقات برسند. سپس ما یکی یکی به محل ملاقات خود را می رسانیم. برای بالا شدن تا برخی طبقه های هوتل، از لفت استفاده می کنیم و سپس به خاطر دلایل امنیتی با استفاده از زینه خود را به محل ملاقات می رسانیم."

این منبع گروه طالبان گفته است که هوتل به دلیلی به حیث محل ملاقات دو طرف انتخاب شد چون نخست نمایندگان گروه طالبان و مقام های امریکایی به یک دیگر "اعتماد" نداشتند.

شبکه خبری ان بی سی گفته است مقام های گروه طالبان که در این مورد با این شبکه صحبت کرده اند، خواستار عدم فاش شدن نام شان شده اند.

این شبکه خبری همچنین گفته که نمی تواند اظهارات این اعضای گروه طالبان مبنی بر انجام مذاکرات با مقام های امریکایی را تایید کند.

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده خبر ملاقات مقام های این کشور با گروه طالبان را تایید نکرد اما گفت که حکومت دونالد ترمپ خواستار حل منازعه در افغانستان می باشد.

XS
SM
MD
LG