لینک های دسترسی

Breaking News

صالح: مذاکره با طالبان تسلیم‌شدن به خواست‌ آنان نیست


معاون اول ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که مذاکره با طالبان به مفهوم گذشتن از ارزش‌ها و داشته‌های مردم نیست و آن گروه باید این موضوع را درک کنند.

امرالله صالح روز سه شنبه هشت سپتمبر (۱۸ سنبله) در نزدهمین سالیاد ترور احمدشاه مسعود در کابل گفت: "آن‌ها باید بدانند که جمهوریت نظام چند نفر نیست، بلکه برای ساختن این نظام مردم در ۳۴ ولایت قربانی داده اند. طالبان باید بدانند که معنای مذاکرات تسلیم‌شدن به خواهش‌ها و ارزش‌های آن‌ها نیست."

آقای صالح تاکید که حکومت با "صلابت، جرات و فصاحت" در میز مذاکره با طالبان می‌نشیند و با زبان دری و پشتو ارزش‌ها و خواست‌های مردم را به آن گروه تفهیم می‌کند.

او افزود: "اگر طالبان ادعا دارند که در بین مردم افغانستان جا دارند، پس بیایند این جایگاه خود را از طریق رای مردم، بله و نخیر گفتن مردم تثبیت کنند."

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که طالبان گفته اند برای آغاز مذاکرات مستقیم با حکومت، پس از رهایی تمام زندانیان این گروه حاضر خواهند شد؛ اما وزارت دولت در امور صلح افغانستان گفته است که تمامی زندانیان این گروه آزاد شده اند و فقط شش زندانی که به قتل نیروهای خارجی مجرم شناخته شده اند، به قطر منتقل خواهند شد.

XS
SM
MD
LG