لینک های دسترسی

Breaking News

واقعات کروناویروس در افغانستان به ۷۱۴ رسید


وزارت صحت عامۀ افغانستان گفته است که با ثبت ۴۹ مورد تازه شمار واقعات مثبت کروناویروس در آن کشور به ۷۱۴ رسیده است.

بر اساس آماری که وزارت صحت افغانستان روز سه شنبه ۱۴ اپریل (۲۶ حمل) ارایه کرده است، هرات با ۲۸۴، کابل با ۱۷۸و قندهار با ۹۰ واقعۀ مثبت بیشترین موارد این بیماری را دارند.

تا کنون مرگ و میر ناشی از کروناویروس در افغانستان به ۲۳ مورد رسیده است که کابل و هرات، هر کدام با شش مورد مرگ بیشترین آمار تلفات ناشی از این بیماری را دارند.

این در حالی است که فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامۀ افغانستان خواستار ادامۀ قیود بر گشت و گذار شده است.

آقای فیروز روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت: "می‌دانم که مردم مشکلات اقتصادی دارند و حکومت هم روی برنامه‌ها کار می‎کند، اما ما با بحران مواجه استیم و بدون همکاری مردم نمی‌توانیم که از این بحران، بیرون شویم."

کروناویروس در دسمبر سال گذشته از شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین، منشا گرفت و تا کنون به ۱۸۵ کشور و قلمرو جهان گسترش یافته و به همه‌گیری مرگبار صحی مبدل شده است.

بر اساس آماری که پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده ارایه کرده است، تا صبح سه شنبه ۱۴ اپریل حدود دو میلیون نفر در جهان به بیماری کووید۱۹ که کروناویروس عامل آن است مبتلا شده و بیش از ۱۲۰ هزار نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

ایالات متحدۀ امریکا با نزدیک به ۲۸۳ هزار مورد ابتلا و ۲۳۶۴۹ مورد مرگ ناشی از کووید۱۹ بیشترین شمار مبتلایان و تلفات این بیماری را در جهان دارد.

XS
SM
MD
LG