لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان خواستار فرصت دیگری از افغانستان است


هیأت سناتوران امریکایی در دیدار با رئیس جمهور غنی در ارگ ریاست جمهوری

سناتوران برجستۀ ایالات متحدۀ امریکا میگویند که رهبران سیاسی و نظامی پاکستان، تغییر دیدگاه جهانی در برابر آن کشور را حس کرده و میخواهند که برای رسیدگی به مسایل با افغانستان، یک فرصت دیگری برای شان داده شود.

بر اساس یک خبرنامۀ ارگ، هیأت مجلس سنای ایالات متحده امروز در دیدار با محمد اشرف غنی رئیس جمهور أفغانستان در کابل، ضمن ستایش تلاش ها و اقدامات افغانستان در راستای ختم خشونت ها و جلب همکاری پاکستان گفت که دولت افغانستان در این زمینه اتمام حجت کرده است.

در این هیأت امریکایی، جان مکین، لنزی گراهام، جو دانلی، و بین سیسی اعضای مجلس سنای ایالات متحده شرکت داشتند.

ارگ ریاست جمهوری به نقل از این سناتوران خبر داده است که آنان از پاکستان خواسته تا در عمل نشان دهد که واقعاً میخواهد خشونت ها در أفغانستان پایان یابد و ایجاد اعتماد به اقدامات عملی آنان متکی است.

سناتور مکین و سناتور گراهام همچنان تأکید ورزیدند که اکثریت قاطع اعضای کانگرس امریکا، بر ادامۀ تحکیم روابط میان افغانستان و امریکا نظر مثبت دارند.

هشدار به پاکستان

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان میگوید سناتوران امریکایی در سفر شان به پاکستان، به مقامات آن کشور یاد آوری کرده اند که اگر با دهشت افگنی مبارزۀ جدی در پیش نگیرند، موضوع انزوای پاکستان، شامل پالیسی امریکا خواهد شد.

آقای اتمر که راجع به آمادگی های حکومت افغانستان برای شرکت در نشست وارسا به خبرنگاران در کابل صحبت میکرد، گفت که پاکستان هرگز خواسته های خود را صادقانه با افغانها مطرح نساخته و اتهامات بی بنیاد را بر افغانستان وارد می سازد.

مشاور امنیت ملی افغانستان با وجود این گفته ها، افزود او اسنادی در دست دارد که بیانگر دخالت پاکستان در امور افغانستان می باشد.

XS
SM
MD
LG