لینک های دسترسی

Breaking News

واکنشها به پیشنهاد افزایش قوای امریکایی در افغانستان


وزارت دفاع افغانستان از هرگونه تصمیم رهبران ایالات متحده امریکا و افغانستان در باره افزایش سربازان امریکایی در آن کشور استقبال می کند.

مقامات وزارت دفاع افغانستان، جنگ این کشور را به دهشت افگنان جهانی نسبت می دهند و می گویند که در حال حاضر نیروهای امنیتی افغان به آموزش و تجهیز بیشتر از سویی جامعه جهانی به ویژه ایالات متحده امریکا نیاز دارد.

برخی از اعضای مجلس نمایندگان أفغانستان، مثل گل پاچا مجیدی، نیز افزایش نیروهای امریکایی را در افغانستان با توجه به اوضاع کنونی نیاز جدی می دانند .

اما فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان در مجلس سنای کشورش گفته است که افغانستان در حال حاضر با بن بست روبرو است و نیاز به افزایش هزار ها سرباز امریکایی دارد .

هرگاه سخن از حضور و افزایش سربازان خارجی به ویژه ایالات متحده امریکا در افغانستان مطرح می شود ، بر نابود سازی پایگاه های دهشت افگنان در منطقه و تجهیز نیروهای امنیتی این کشور نیز تاکید می شود .

محسن مختار، یک کارشناس نظامی افغان، میگوید که اگر امریکایی ها خواستار فروکش جنگ و ناامنی در افغانستان اند، باید نخست سرحد این کشور با پاکستان را امن سازد و بر پاکستان فشار وارد آورد که دست از حمایت شورشیان بردارد.

در حال حاضر کم و بیش ۱۲۵۰۰ سرباز خارجی به شمول ۸۴۰۰ سرباز امریکایی در افغانستان حضور دارند .

وزارت دفاع ملی افغانستان از افزایش شمار سربازان امریکایی در افغانستان استقبال می کند، اما می گوید که هرگونه تصمیم رهبران ایالات متحده امریکا و افغانستان درباره افزایش سربازان امریکایی برای شان پذیرفتنی است .

گزارش مفصل را در اینجا تماشا کنید:

XS
SM
MD
LG