لینک های دسترسی

Breaking News

انتقاد سناتوران افغان از عملکرد شورای امنیت ملی افغانستان


انتقاد سناتوران افغان از عملکرد شورای امنیت ملی افغانستان

سناتوران افغان از کارکردهای ریاست عمومی امنیت ملی انتقاد کرده و همچنان این ارگان را متهم به فساد می کنند.

این سناتوران در پیوند به این مسایل، روز یک شنبه سرپرست ریاست امنیت را به مشرانو جرگه فرا خوانده و این مسایل را با وی مطرح کرده اند.

شماری از سناتوران افغان میگوید ناتوانی و بی کفایتی ریاست امنیت ملی باعث افزایش نا امنی ها در افغانستان شده است.

این سناتوران در این مورد در اجلاس روز یک شنبه مشرانو جرگه که به اشتراک رحمت الله نبیل سرپرست ریاست امنیت ملی، دایر شد ابراز نظر کردند.

سناتوران همچنان عده ای از کارمندان امنیت ملی را به رشوه ستانی و فساد متهم کرده و گفتند که این مسایل نیز در بدتر شدن وضع امنیتی کشور تاثیر منفی بجا گذاشته است.

دو تن از اعضای مشرانو جرگه در این مورد نظریات شان را چنین بیان کردند.

"در بعضی از ولایات، رؤسا یا مامورین امنیت ملی به اختلاس یا گرفتن پیسه عادت کرده اند. در حکومت فعلی ما و شما ضعیف ترین ارگان، امنیت ملی است که کارمندان آن خودشان در فساد دست دارند، اگر از جایی شراب وارد می شود، میدانیم که توسط اینها میشود، اگردر خانه هایی که فساد اخلاقی در آن صورت میگیرد میدانیم که توسط حمایت اینها می شود."

این وکلا همچنان میگویند ریاست امنیتی ملی قادر به پیگیری و بررسی کشته شدن رجال بلند رتبه دولت که در سال جاری یکی پی دیگری به هلاکت رسیده اند، نشده است.

با این که رحمت الله نبیل، سرپرست ریاست امنیت ملی بخشی از ناتوانی ها و کاستی موجود در این ریاست را می پذیرد اما آلودگی بخش هایی از نهادهای امنیت ملی را به فساد رد می کند.

آقای نبیل در این مورد گفت "من یک تقاضا دارم. چیزی که شما گفتید من با آن هم نظر نیستم که همه کارمندان امنیت در فساد، اختلاس، رشوه، و غیره مصروف باشند. من این را کاملا، رد میکنم، روزانه کارمند ما شهید می شود. کسی از او یاد نمی کند. روزانه اولاد کارمند ما یتیم می شود. کسی از او یاد نمی کند. باید مسایل شخصی و منطقه ای را یکجا نکنیم. من موضوع را بعداً تشریح میکنم که اصل گپ چه است. باید بالای ما اعتماد شود."

اما پس از این اظهارات وکلا و سرپرست ریاست امنیت ملی، ادامه این اجلاس که خبرنگاران در آن حضور نداشتند، در پشت درهای بسته برگزار گردید.

XS
SM
MD
LG