لینک های دسترسی

Breaking News

دو رویداد امنیتی در افغانستان بیش از ۳۰ زخمی برجاگذاشت


مسوولیت انفجار کنر را تا هنوز کسی به دوش نگرفته است
مسوولیت انفجار کنر را تا هنوز کسی به دوش نگرفته است

مقامها در ولایت کنر می گویندکه ۲۸ نفر پس از آن در شهر اسد آباد مرکز ولایت کنر زخمی شدند که بم جابجا شده در یک صندوق برق در مندوی سبزی شهر منفجر شد.

اسدالله فضلی رئیس صحت عامۀ ولایت کنر به صدای امریکا گفت که تمام زخمی شدگان این رویداد غیرنظامیان اند. وضعیت صحی چهار تن از زخمی شده‌گان وخیم خوانده شده است.

تا کنون مسوولیت این رویداد را شخص یا گروهی به دوش نگرفته است، اما مقامهای افغان همواره طالبان و سایر شورشیان را مسوول چنین حملات می دانند.

در یک رویداد دیگر حملۀ انتحاری ذریعۀ موتر بم گذاری شده بر یک پوستۀ پولیس در نزدیکی میدان هوایی کندهار منجر به زخمی شدن سه نفر شد.

در این رویداد فرد مهاجم کشته شد
در این رویداد فرد مهاجم کشته شد

مقامهای ولایت کندهار گفته اند که در میان زخمی شدگان دو پولیس و یک فرد غیرنظامی شامل است.

حمله در مسیر شاهراه در ساحۀ پل ترنک ولسوالی دامان صورت گرفت، این شاهراه مرکز ولایت کندهار را به ولسوالی سپین بولدک که با پاکستان هم مرز است، وصل می کند.

طالبان مسوولیت این حمله را به دوش گرفته و با ارسال پیام به رسانه ها گفته اند که در این رویداد ۱۵ سرباز پولیس کشته و زخمی شده اند.

حملۀ امروز در کندهار در حالی صورت می گیرد که تدابیر شدید امنیتی به خاطر تامین امنیت شهر در روزهای عید اتخاذ شده و تمام دروازه های ورودی شهر به شدت تحت مراقبت قرار دارد.

XS
SM
MD
LG