لینک های دسترسی

Breaking News

افریقایی‌ها: در چین با تبعیض مواجه استیم 


شماری از افریقایی‌ها در چین می‌گویند که هدف شک و تردید قرار گرفته اند، مجبور به ترک منازل شان شده اند، خودسرانه قرنطین شده و به گونه گروهی مورد آزامایش کرونایروس قرار گرفته اند.

چین می‌گوید که در مجموع جلو شیوع کووید۱۹ را گرفته است، اما موارد جدیدی که به اجتماع نایجریایی ها در گوانگژو ثبت شده است سبب شده تا آنان از سوی مردم محل مورد تعصب قرار گیرند.

مقامات می‌گویند که حد اقل هشت نفری که به تازگی به کروناویروس مبتلا شده اند در ساحهٔ که به افریقای کوچک معروف است، چند وقتی را سپری کرده اند که از آن میان پنج نفر شان شهروندان نایجریا اند.

مقامات گفته اند که این افراد از قرنطین جبری سرباز زده بودند.

رسانهٔ‌ دولتی چین گزارش داد که این اقدام آنان باعث شد تا ۲۰۰۰ نفر دیگر مورد آزمایش کروناویروس قرار گیرد.

اما افریقایی‌ها می‌گویند که در حال حاضر به جبر از منازل شان بیرون رانده شده اند و هوتل‌ها نیز به آنان اتاق به کرایه نمی‌دهد.

تونی ماتیاس، محصل یوگاندایی که مجبور به ترک اپارتمانش شده است به فرانس پرس گفت که از چهار روز به اینسو در زیر یک پل می‌خوابد و هیچ چیزی برای خوردن ندارد.

او افزود: "من غذا خریده نمی‌توانم. هیچ رستوران یا مغازه به من چیزی نمی‌دهد. ما مانند گداها در جاده باقی مانده ایم."

او افزود که حتی پولیس‌ حاضر نشد برایش در مورد محل آزمایش کروناویروس معلومات ارایه کند و از او خواست به شهر دیگری برود.

پولیس گوانژو از تبصره در این مورد خودداری کرد.

در این حالی است که برخی از کاربران انترنت در چین،‌ تبصره های تبعیض آمیز را نشر کرده و خواستار اخراج تمام افریقایی ها از چین شده اند.

وزارت خارجهٔ چین در جریان هفتهٔ جاری پذیرفت که در مقابل جامعه افریقایی در آن کشور "سو تفاهماتی" به میان آمده است و تاکید کرد که حکومت چین با تمام خارجی‌ها برخورد یک‌سان دارد.

XS
SM
MD
LG