لینک های دسترسی

Breaking News

سفیر امریکا: گفتار و کردار طالبان متضاد است


ساعاتی پس از انفجار در دفتر مخابراتی سلام در ولایت خوست، سفیر ایالات متحده در افغانستان گفته است که گفتار و کردار طالبان با هم متضاد است.

جان بس، سفیر ایالات متحده در افغانستان در صفحۀ تویترش نوشته است که طالبان می‌گویند که خواهان صلح اند، اما این گروه در عین زمان مخابرات و سایر زیر بنا هایی را از بین می‌برند که افغان‌ها به آن اتکا دارند.

آقای بس با اشاره به مذاکرات جاری میان ایالات متحده و طالبان در دوحه و نزدیک شدن به یک توافق با این گروه نوشته است: "به آنچه آن‌ها ]طالبان[ می‌گویند توجه داشته باشیم یا به آنچه که آن‌ها انجام می‌دهند؟ بسیار وقت پیش باید خشونت و حملات متوقف می‌شد."

طالبان روز دوشنبه ۲۶ اگست (۴ سنبله) با نشر پیامی هشدار داده بودند که به دلیل نادیده گرفتن خواست های این گروه به شرکت مخابراتی سلام "پس از این مراکز و پایه‌های شرکت مخابراتی (سلام) به حیث هدف نظامی مجاهدین اعلام می‌گردد، فایبری را که این شرکت برای انترنت در زیر زمین فرش کرده، قطع می‌گردد. با پرسونل، وسایط این شرکت همانند ارگان استخباراتی برخورد می‌شود".

طالبان همواره شبکه های مخابراتی را تهدید می‌کنند و از آنان می‌خواهند که فعالیت های شان را درجریان شب، به ویژه در ساحاتی که تحت کنترول این گروه است، قطع کنند.

این درحالی است که امروز ۲۸ اگست (۶ سنبله) انفجاری در دفتر مرکزی شکبه مخابراتی سلام در ولایت خوست صورت گرفت.

مقام‌های امنیتی گفته اند که این انفجار از اثر یک ماینی جابجا شده در مقابل دروازه دفتر این شرکت بوده است.

مقامات گفته اند که در زمان انفجار دفتر این شرکت مخابراتی مسدود بود اما وسایل موجود در آن از بین رفته است.

مسوولیت این انفجار را شخص یا گروهی به عهده نگرفته است.

XS
SM
MD
LG