لینک های دسترسی

Breaking News

امریکاییان آزاد شده از زندان پیونگ یانگ به امریکا برگشتند


کنیت بی راست، متیو تاد میلر چپ

کنیت بی و متیو تاد میلر، دو شهروند امریکایی که در کوریای شمالی زندانی بود، پس از رهایی از زندان شام دیروز به یک پایگاه نظامی در نزدیک ایالت واشنگتن رسیدند.

جیمز کلپر رئیس استخبارات ملی امریکا که چندی پیش به مقصد رها ساختن این شهروندان امریکایی، به کوریای شمالی سفر کرده بود، نیز آنان را در برگشت همراهی می کرد.

تا کنون در مورد چگونگی آزادی این دو زندانی و همچنان این که رئیس استخبارات ملی ایالات متحده، در پیوند به رهایی دو شهروند امریکایی با چه کسانی در مذاکره بوده است، گزارش داده نشده است.

مقامات امریکایی باربار از کوریای شمالی خواسته بودند تا با درنظر داشت اصل بشردوستی این دو این دو مرد امریکایی را رها کند.

باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده از رهایی این دو شهروند امریکایی استقبال کرد. آقای اوباما همچنان ماموریت رئیس ادارۀ ملی استخبارات امریکا را پرچالش خوانده و از وی تمجید کرد.

آقای اوباما خوشبینی خود را در مورد رهایی این دو شهروند امریکایی در مراسم معرفی لوریتا لینچ به صفت نامزد وزارت عدلیۀ ایالات متحده ابراز داشت.

سه هفته پیش نیز جفری فول، شهروند دیگر امریکایی پس از سپری کردن شش ماه در زندان، به گونۀ غیرمنتظره از سوی مقامات کوریای شمالی رها شد.

کنت بی ۴۶ ساله دو سال پیش، هنگامیکه گروهی از گردشگران خارجی را رهبری می کرد، در شهر راسون کوریای شمالی بازداشت شد.

محکمۀ پیونگ یانگ فول را به جرم ارتکاب "اعمال خصمانه" بر ضد رژیم کوریای شمالی به ۱۵ سال زندان با کار شاقه محکوم کرد. او یگانه امریکایی است که در سال های اخیر بیشترین مدت حبس را در کوریای شمالی سپری کرده است.

میلر ۲۴ ساله از ماه اپریل سال روان به اینسو به جرم جاسوسی در کوریای شمالی زندانی بود. او پس از آن بازداشت شد که پاسپورت سیاحتی خود را در میدان هوایی پیونگ یانگ پاره کرد.

محکمۀ کوریای شمالی در ماه سپتمبر او را به جرم ارتکاب اعمال خصمانه به شش زندان با کار شاقه محکوم کرده بود.

XS
SM
MD
LG