لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار قوای مسلح افغانستان به معترضان انتخاباتی


وزارت داخلۀ افغانستان با نشر "اعلامیۀ مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی" آن کشور هشدار داده است که هرگونه حمله و آسیب بر تاسیسات دولتی و ایجاد ممانعت در کار نهادهای دولتی "خیانت ملی و جرم" پنداشته می‌شود.

در این اعلامیه که دوشنبه ۲۴ فبروری (پنجم حوت) نشر شد، خطاب به معترضان گفته شده است که به "غصب یا تخریب نهادهای دولتی" اقدام نکنند، در غیر آن با برخورد جدی قانونی روبرو خواهند شد.

در اعلامیۀ مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی افغان، همچنین از معترضانو دسته‌های انتخاباتی معترض خواسته شده است تا در پرتو قانون حرکت‌های مدنی شان را راه اندازی کنند؛ از حمل اسلحه پرهیز کنند، تاسیسات عامه و دولتی را تخریب نکنند.

همچنین، از معترضان خواسته شده است تا پیش از راه اندازی حرکت‌های مدنی اعتراضی، زمان و مکان تظاهرات را با نیروهای امنیتی و دفاعی شریک ساخته و نظم عامه را برهم نزنند.

در پی اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که در آن محمد اشرف غنی، برنده اعلام شد، عبدالله عبدالله، رقیب انتخاباتی آقای غنی نتایج را نپذیرفت و آن را "تقلب آمیز" خواند.

آقای عبدالله که پس از اعلام نتایج انتخابات به ایجاد "حکومت همه شمول" وعده سپرده بود، در سه روز گذشته والیان جدید را برای کم از کم سه ولایت معرفی کرده است.

قرار است محمد اشرف غنی روز پنجشنبه ۲۷ فبروری (هشتم حوت) مراسم تحلیف را بجا آورد، اما آقای عبدالله نیز گفته است که به زودی مراسم تحلیف ریاست جموری را انجام خواهد داد.

XS
SM
MD
LG