لینک های دسترسی

Breaking News

یک جنرال افغان در کندهار کشته شد


جنرال عبدالبصیر شهروند

جنرال عبدالبصیر شهروند قوماندان لوی اول قول اردوی ۲۰۵ اتل کندهار حوالی ساعت ۲:۰۰ پس از چاشت در مربوطات ولسوالی شاه ولی کوت ولایت کندهار کشته شد.

مقام ولایت کندهار با نشر پیامی ضمن ابراز تاثر به خاطر وقوع این رویداد گفته است که جنرال شهروند در اثر انفجار ماینی که از سوی دهشت افگنان تعبیه شده بود، جان باخت.

یک مقام ارشد قول اردوی ۲۰۵ اتل که نخواست نامش فاش شود به صدای امریکا گفت که جنرال شهروند عملیات بازگشایی شاهراه کندهار – ارزگان را رهبری می کرد.

شورشیان مسلح مخالف دولت افغانستان از یک و نیم ماه به اینسو شاهراه کندهار – ارزگان را مسدود کرده اند.

جنرال عبدالبصیر شهروند دومین مقام بلندپایه اردوی ملی افغان در ولایت کندهار است که در مدت کمتر از دو ماه از سوی مخالفان مسلح کشته می‌شود.

حدود یک‌ونیم ماه پیش، جنرال خان‌آغا معاون قول اردوی ۲۰۵ اتل، در منزلش واقع در ولسوالی دند هدف حملۀ مخالفین مسلح قرار گرفت که در نتیجه خود او کشته شد و پسرش زخم برداشت.

حدود سه هفته پیش در عملیات بازگشایی همین شاهراه، سمونوال حاجی لالا یک مقام بلندپایۀ پولیس کندهار نیز زخم برداشت.

حکومت افغانستان، برای بازگشایی شاهراه کندهار – ارزگان از چند هفته به این طرف عملیات نظامی را آغاز کرده است؛ اما هنوز این مسیر در کنترول مخالفان مسلح قرار دارد و مسدود می‌باشد.

مخالفان مسلح همچنان برای تصرف ولسوالی دهراوود ارزگان از سه روز به این طرف حملات شدیدی را بر پوسته‌های نیروهای دولتی آغاز کرده اند.

باشنده‌گان محل به صدای امریکا گفته اند که در حال حاضر جنگ در نزدیکی مرکز این ولسوالی جریان دارد.

امین‌الله خالقی ولسوال دهراوود ارزگان به صدای امریکا گفته است که درگیری شدید در این ولسوالی جریان دارد و اگر نیروهای کمکی نرسند، ممکن که دهراوود کاملاً به دست طالبان بیافتد.

XS
SM
MD
LG