لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ داعش در کابل سبب کشته شدن ۱۱ سرباز افغان شد


وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در این حمله یازده تن از نیروهای امنیتی کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شد

مهاجمان مسلح بامداد دوشنبه بر کندک دوم فرقه ۱۱۱ کابل که در نزدیکی پوهنتون نظامی مارشال فهیم در ساحۀ قرغۀ شهر کابل موقعیت دارد، حمله کردند.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، به صدای امریکا گفت که در این حمله که پنج مهاجم شرکت داشت، ۱۱ منسوب قوای امنیتی افغان کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شد.

این حمله که گروه دولت اسلامی یا داعش مسوولیت آن را به دوش گرفته است، حوالی ساعت ۴:۰۰ صبح به وقت محل آغاز شد و پس از پنج ساعت درگیری میان مهاجمان و قوای افغان حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح پایان یافت.

آقای وزیری گفت که در آغاز حمله دو مهاجم انتحاری مواد همراه شان را منفجر ساخته و دو مهاجم دیگر در درگیری با نیروهای امنیتی افغان از پا در آمدند. او گفت که مهاجم دیگر نیز بازداشت شده است.

دو روز پیشتر، حملۀ طالبان در نزدیکی وزارت داخله پیشین افغانستان سبب کشته شدن کم از کم ۱۰۳ نفر، به شمول زنان و کودکان، و زخمی شدن بیش از ۲۳۵ نفر دیگر شد.

حمله برفرقه ۱۱۱ دقیقا یک روز پس از آن صورت گرفته است که حکومت افغانستان "جهت احترام" به قربانیان حملات دهشت اخیر در کابل، ننگرهار و کندهار روز یکشنبه را ماتم ملی اعلام کرد و بیرق های افغانستان در داخل و نمایندگی های سیاسی آن کشور در خارج نیمه بر افراشته بود.

یک هفته قبل نیز مهاجمان مسلح بر هوتل انترکانتیننتال کابل حمله کردند که در نتیجه حد اقل ۲۲ نفر به شمول چندین شهروند خارجی کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شد.

XS
SM
MD
LG