لینک های دسترسی

Breaking News

دفاتر موسسۀ حمایت از کودکان در افغانستان مسدود شد


در پی حمله بر دفتر حمایت از کودکان در شهر جلال آباد ولایت ننگرهار، این سازمان خیریه اعلام کرد که تمام دفاتر خود را در افغانستان مسدود کرده است.

شماری از مهاجمان انتحاری بر مؤسسۀ امدادرسانی حمایت کودکان (Save The Children) در مرکز شهر جلال‌آباد حمله کردند. داعش مسوولیت این حمله را به دوش گرفت.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گفت که حوالی ساعت ۰۹:۰۰صبح چهار شنبه یک مهاجم انتحاری مواد همراهش را در مقابل مؤسسه حمایۀ کودکان واقع در حوزۀ سوم شهر جلال‌آباد منفجر ساخت و سپس شماری از مهاجمان دیگر به ساختمان این دفتر وارد شدند.

مهاجمان برای حدود نه ساعت با قوای امنیتی و دفاعی افغان مقاومت داشتند تا اینکه پس از کشته شدن پنج مهاجم، حمله مهار شد. مقام‌های محلی در آغاز آمار تلفات را سه کشته و ۲۴ زخمی اعلان کردند، اما احتمال می‌رود که شمار قربانیان بیشتر از این باشد.

در این حمله، حد اقل سه کارمند موسسۀ حمایت از کودکان نیز کشته شد.

و تایید کرد که تا اکنون دو مهاجم از پا در آمده است و پس از تصفیۀ منزل اول و دوم، عملیات تصفیوی در طبقه سوم ساختمانی که حمله صورت گرفته است، جریان دارد.دفتر حمایۀ کودکان نیز با نشر بیانیه‌ای کوتاه حمله بر دفتر ولایتی این اداره را تایید کرده است.

در بیانیه آمده است "ما از این خبر اندوهگین شدیم که حوالی ساعت ۰۹:۰۰صبح امروز بر دفتر حمایه کودکان در شهر جلال‌آباد حمله شده و افراد مسلح داخل دفتر شده اند. بزرگترین نگرانی ما مصوونیت و امنیت کارمندان ما است. ما منتظر معلومات بیشتر استیم و در این مورد بیشتر چیزی گفته نمی‌توانیم".

سید احمد، یک شاهد رویداد به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، موتر مادل جدید نوع کرولا در مقابل دفتر حمایه کودکان توقف کرد و همزمان با آن انفجار صورت گرفت.

او افزود، سه تا چهار نفر را که لباس نظامی به تن داشتند، دیده است که به داخل ساختمان این دفتر هجوم بردند.

ضیاالرحمان حسرت، خبرنگار محلی صدای امریکا، از محل رویداد گزارش داد که دو جسد را دیده است و درگیری در ساختمان این موسسۀ خیریه میان مهاجمان و نیروهای امنیتی جریان دارد.

به گفتۀ آقای حسرت در پهلوی دفتر دفتر حمایه از کودکان، دفتر کمیتۀ سویدن برای افغانستان موقعیت دارد که به کلی آتش گرفته است.

XS
SM
MD
LG