لینک های دسترسی

Breaking News

سخنگوی والی پکتیا:حمله بر والی پکتیا، سازمان یافته بود


جمعه خان همدرد، والی پکتیا
روح الله سمون سخنگوی جمعه خان همدرد به رادیو آشنای صدای امریکا گفت که این یک حمله سازمان یافته بجان والی پکتیا بوده است. اما او از کدام شخص یا گروه مشخصی نام نبرد.

سخنگوی والی پکتیا اضافه کرد که حمله کنندگان یونیفورم پولیس به تن داشتند و درگیری با آنها یک ساعت و سی دقیقه طول کشید. او افزود که مسؤولین محلی و پولیس بلخ دراین باره مسؤولیت دارند و باید پاسخگو باشند.

آقای سمون علاوه کرد که این افراد بر قوماندان امنیۀ بلخ نیز آتش گشودند.

اما عبدالرحمان رحیمی قوماندان امنیۀ ولایت بلخ در این رابطه اظهار نظرنکرد اما گفت که تحقیقات در رابطه به حمله بر آقای همدرد جریان دارد.

آقای رحیمی تائید کرد که دراثر درگیری محافظین جمعه خان همدرد، والی پکتیا با نیرو های پولیس شاهراه مزار-کابل، چهار محافظ آقای همدرد کشته شده و سه تن دیگر زخم برداشته است.

او با وجود آنکه در مورد ادعای سخنگوی والی پکتیا مبنی بر این که گویا این حمله از قبل طرح شده بوده، اظهار نظر نکرده گفت که دراین رویداد دو پولیس نیز زخمی شده است.

براساس اطلاعات پولیس بلخ، جمعه خان همدرد والی پکتیا صبح امروز از کمربند شرقی مزارشریف به قصد کابل بیرون میشد، که درگیری بین محافظین او و نیرو های پولیس رخ داد.

قوماندان امنیه بلخ در باره جزئیات و انگیزۀ این رویداد معلومات نداد. او گفت که تحقیقات برای واضح ساختن علت این درگیری آغاز شده است و تاهنوز معلوم نیست که چه کسی بالای آقای همدرد حمله نموده است.

اما آقای رحیمی تاکید کرد مسؤولین این حمله به پنجه قانون سپرده خواهند شد.

جمعه خان همدرد از هواداران حزب اسلامی به رهبری گلبدین حمکتیار در افغانستان میباشد.
XS
SM
MD
LG