لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس بلجیم در تلاش دستگیری مظنونان حملات بروکسل


رسانه های بلجیم گزارش داده اند که دو بم گذار حملات دیروز برادر هم بودند.

مقامهای امنیتی در بلجیم در تلاش دستگیری فردی استند که گمان می رود یکی از عاملان حملات دهشت افگنی دیروز در بروکسل بوده باشد.

لوی سارنوال بلجیم گفت که خالد البقراوی ۲۷ ساله و بهرام البقراوی ۳۰ ساله حملات دیروز را در میدان هوایی و ایستگاه متروی شهر بروکسل در نزدیکی مقر ناتو انجام دادند.

گروه دولت اسلامی یا داعش مسوولیت این حملات را به دوش گرفت که بر اساس تازه ترین گزارش ها در آن کم از کم ۳۱ نفر کشته و بیش از ۲۷۰ نفر زخمی شد.

تصاویر گرفته شده از کمره های مدار بسته که در آن مظنونان حملات دیروز دیده می شوند.
تصاویر گرفته شده از کمره های مدار بسته که در آن مظنونان حملات دیروز دیده می شوند.

شبکۀ نشراتی RTBF بلجیم گزارش داده است که خالد البقراوی با نام مستعار اپارتمانی را در بروکسل کرایه گرفته بود که از آن اسلحه و نشان انگشت صلاح عبدالسلام، طراح حملات دهشت افگنی پاریس، به دست آمده است.

رسانه های بلجیم همچنان از بازداشت فردی به نام نجیم لشراوی ۲۵ ساله خبر دادند که که حتا پیش از وقوع بم گذاری های دیروز در بروکسل، تحت تعقیب پولیس قرار داشت.

اما مقامهای پولیس بلجیم خبر دستگیری لشراوی را رد کرده گفتند که تلاش برای دستگیری وی ادامه دارد.

جمع کثیر مردم در بروکسل به یادبود از قربانیان حملات دیروز، برای یک دقیقه سکوت کردند.
جمع کثیر مردم در بروکسل به یادبود از قربانیان حملات دیروز، برای یک دقیقه سکوت کردند.

در همین حال، مردم روز چهارشنبه در شهر بروکسل به خاطر یادبود از ۳۴ قربانی حملات روز گذشته برای یک دقیقه سکوت کردند و حکومت آن کشور برای سه روز ماتم ملی اعلام کرد.

مردم در چهار راه دی لا بوغس شهر بروکسل به یاد قربانیان حملات روز گذشته گل گذاشتند. نخست آنان برای یک دقیقه کامل سکوت کرده و سپس یکجا با هم به نشانۀ همبستگی فریاد سردادند.

در تازه ترین واکنش به حملات دهشت افگنی بلجیم، ناتو با نشر پیامی این حملات را به شدیدترین الفاظ محکوم کرده و با قربانیان آن ابراز تسلیت و همدردی کرده است.

ناتو، بروکسل را پایتخت اروپا و نماد آزادی و صلح در سرتاسر آن قاره خوانده و به ارادۀ آن پیمان به جلوگیری و مبارزه بر ضد دهشت افگنی تاکید کرده است.

XS
SM
MD
LG