لینک های دسترسی

Breaking News

سندرز از کارزار انتخابات ریاست جمهوری امریکا کنار رفت


برنی سندرز، داوطلب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحدۀ امریکا از ادامۀ رقابت در کارزار انتخاباتی منصرف شد.

آقای سندرز چهارشنبه هشتم اپریل (۲۰ حمل) در یک سخنرانی که به گونۀ زنده در شبکه‌های اجتماعی نشر شد خطاب به حامیان خود گفت: "راه رسیدن به پیروزی تقریباً ناممکن است...به این نتیجه رسیدم که کارزار من برای نامزدی حزب دموکرات (در انتخابات ریاست جمهوری) موفقانه نخواهد بود. از اینرو امروز تعلیق کارزار خود را اعلام می‌کنم".

با اینحال، آقای سندرز از هیچ رقیب دموکرات خود حمایت نکرد، اما کناره گیری وی راه را برای جو بایدن، که در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها پیشتاز است، هموارتر کرد تا در انتخابات سوم نومبر سال روان با دونالد ترمپ رقابت کند.

دونالد ترمپ پس از شنیدن تصمیم آقای سندرز فوراً واکنش نشان داد و در یک پیام تویتر نوشت که این کارزار همانگونه که دموکرات‌ها می‌خواستند پایان یافت. او از طرفداران آقای سندرز خواست که به حزب جمهوریخواه بپیوندند.

برنی سندرز ۷۸ ساله، سناتور ایالت ورمونت است که در آغاز رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها پیشتاز بود، اما در ادامۀ کارزار انتخاباتی دموکرات‌ها، جو بایدن از وی پیشی گرفت.

همه‌گیری کروناویروس که ایالات متحده در آن بیشترین شمار مبتلایان را در مقایسه با دیگر کشورهای جهان دارد، توجه عامۀ امریکا را از کارزار انتخاباتی این کشور تا حد زیاد منحرف کرده است.

اجندای سوسیال دموکرات آقای بایدن همواره بخشی از مناظرات اصلی حزب دموکرات بوده است. او خواستار سیستم مراقبت‌های صحی دولتی است که برای همگان قابل دسترس باشد.

همچنین سناتور سندرز خواسته است که حد اقل دستمزد در ایالات متحده ۱۵ دالر در ساعت باشد، آموزش تا فراغت از کالج رایگان باشد و ثرومندان امریکایی مالیۀ بیشتری بپردازند.

XS
SM
MD
LG