لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در سرای شهزادۀ کابل یک کشته و ۵۹ زخمی برجا گذاشت


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

در نتیجۀ انفجار در داخل سرای شهزادۀ کابل، بزرگترین مرکز تبادلات اسعار در افغانستان، کم از کم یک نفر کشته و ۵۹ نفر دیگر زخمی شده اند.

این انفجار حوالی ساعت ۹:۴۵ دقیقۀ صبح روز یکشنبه سوم اپریل (۱۴ حمل) در منزل اول این مرکز به وقوع پیوست.

شفاخانۀ ایمرجنسی کابل در یک پیام تویتر گفته است که از محل این انفجار، ۵۹ زخمی به این شفاخانه منتقل شده است. در این پیام آمده است که یک کشته از محل این رویداد به این شفاخانه منتقل شده است.

به گفتۀ این شفاخانه، در حال حاضر، ۳۳ زخمی این انفجار تحت مراقبت‌ جدی داکتران قرار دارند و متباقی آنان پس از درمان مرخص شده اند.

عبدالرحمان زیرک، سخنگوی اتحادیه صرافان سرای شهزاده به صدای امریکا گفت این انفجار ناشی از پرتاب بم‌دستی بوده که در آن، بیشتر به صرافان و دست‌فروشان این مرکز مبالات پولی آسیب رسیده است.

ویدیو‌هایی از لحظات پس از این انفجار که در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، نشان می‌دهد که بسیاری مردم زخمی‌ها را از محل رویداد به شفاخانه انتقال می‌دهند.

سخنگوی اتحادیۀ صرافان سرای شهزاده اضافه کرد که وضعیت صحی شماری از مجروحین این انفجار وخیم است.

اما وزارت داخلۀ حکومت طالبان می‌گوید که در این انفجار، ۱۰ نفر به گونۀ "سطحی" زخمی شده اند که آنان برای درمان به شفاخانه منتقل شده اند.

این وزارت افزوده که این انفجار ناشی از پرتاب بم‌دستی توسط یک سارق به داخل سرای شهزاده بوده که به گفتۀ وزارت داخله حکومت طالبان، این سارق قصد دزدی پول را داشته است.

سخنگوی اتحادیۀ صرافان سرای شهزاده همچنین گفت: "این بم توسط گروهی از دزدان به داخل سرای انداخته شد و آنان می‌خواستند که هرج و مرج شود و آنان از این وضعیت استفاده کرده و پول‌ها را از دست‌فروشان چور کند...این موضوع تا کنون دقیق نشده، اما امکان دارد که پول‌های دست‌فروشان چور شده باشد."

وزارت داخلۀ حکومت طالبان در مورد سرنوشت این سارق چیزی نگفته است، اما تاکید کرده که بررسی‌ها در این مورد جریان دارد.

XS
SM
MD
LG