لینک های دسترسی

Breaking News

ادامه حمایت مالی و سیاسی بریتانیه از مساعی صلح افغانستان


ادامه حمایت مالی و سیاسی بریتانیه از مساعی صلح افغانستان

مارک سدویل، نمایندۀ بریتانیه برای افغانستان و پاکستان، طی کنفرانس مطبوعاتی در کابل حمایت کشورش را از روند مصالحه با مخالفین حکومت در افغانستان اعلام داشته افزود که بریتانیه به تلاش های سیاسی و مالی خود غرض موفقیت روند صلح در افغانستان ادامه می دهد.

وی گفت که بریتانیه فراتر از سال ۲۰۱۴ به کمک های خویش ادامه داده و تعهد آن کشور در خصوص ارتقای ظرفیت های نیروهای امنیتی افغان، ادارات ملکی و مبارزه علیه فساد اداری پا بر جا خواهد ماند.

مارک سدویل طی مدت کوتاه مأموریتش در این سمت، چندین بار به افغانستان، پاکستان، هند و واشنگتن سفر نموده و به هدف تجرید طالبان از القاعده تلاش های زیادی به خرج داده است.

آقای سدویل در مورد ملاقات اخیرش با برهان الدین ربانی، رئیس شورای عالی صلح، گفت "من به آقای ربانی گفتم که روند صلح از خود افغان ها می باشد و باید آن را خود افغان ها به پیش ببرند و ما از هیچ نوع حمایت دریغ نمی کنیم، ما آمادۀ مصالحه با مخالفینی استیم که می خواهند از جنگ دست بکشند. حمایت مالی ما به طور عملی در جریان روند مصالحه و ادغام مجدد از آن افراد به گونۀ بی دریغ صورت خواهد گرفت. او افزود که تا کنون دوهزار تن از مخالفین دولت به روند ادغام مجدد پیوسته اند.

مارک سدویل فشار نظامی را برای واداشتن طالبان به مصالحه لازمی عنوان کرد.

به گفتۀ مارک سدویل پاکستان نیز از ناحیۀ دهشت افگنی شدیداً متآثر است. او ابراز آرزومندی نمود تا پاکستان نیز در مبارزه با دهشت افگنی، فعالیت های خود را تشدید بخشد.

آقای سدویل از حکومت افغانستان نیز خواست تا بر ضد فساد اداری مبارزه نموده و حکومت داری را بهبود بخشد.

قرار است مارک سدویل با حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان نیز در ملاقات نماید.

به گفتۀ آقای سدویل، وی طی ملاقات با رئیس جمهور افغانستان نیز حمایت برتانیه را از مساعی صلح در افغانستان ابراز خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG