لینک های دسترسی

Breaking News

بریتانیا نیروی مقابله با مُبلغین افراطگرا ایجاد می کند


چند روز پس از قتل فجیع سرباز جوان بریتانیایی در خیابانهای محله وولیچ لندن به دست دوتن مظنون به ارتباط با افراطگرایان اسلامی، ترزا می، وزیر داخله بریتانیا از تشکیل یک گروه ضربت برای مقابله با مبلغین افراطی خبر داد.

این نیرو همچنین کمبود و نیاز به وضع اختیارات و قوانین جدید و لازم را برای سرکوب رهبران مذهبی و سازمانهایی که پیامهای افراطی ترویج ویا افراد را بمنظور جلب و به خدمت گرفتن در زندانها و مدارس و مساجد هدف میگیرند، ارزیابی خواهد کرد.

وزیر داخله بریتانیا گفت هزاران نفر در کشور بالقوه در خطر گرایش به افراط‌گری قرار دارند.

این گروه کار شامل وزرای ارشد، رئیس پولیس لندن و سرپرست سرویس امنیت داخلیMI5 نیز میشود و انتظار میرود گرد هم آیی آنها ظرف چند هفته صورت گیرد.

صحنه های مخوف کشتن لی ریگبی، سربازبریتانایی نشان میداد که یکی از دو قاتل با چاقو و قمه در دستهای خونین خود تهدید به وقوع خشونتهای بیشتر در آینده داد.

رهبران افراطی اسلامی بریتانیا مرد قمه به دست در صحنه قتل را آده بالجو یکی از پیروان گروه افراطی اسلامی المهاجرون بریتانیا شناسایی کردند .

المهاجرون توسط آنجم چودری متولد بریتانیا وعمر بکری محمد، دو مبلغ تندروی اسلامی متولد سوریه تاسیس شد که پس از حمله ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ عاملان آن حمله را ستایش کردند. فعالیت این گروه در ۲۰۱۰ در بریتانیا ممنوع شد اما عمر بکری اکنون در لبنان بسر میبرد.

حادثه وولیچ تهدیدها از جانب آنجم چودری متهم به مغزشویی جوانان و ترویج تروریسم را بار دیگر مورد توجه قرار داده و برخی از وزارت کشور خواستار قراردادن چودری تحت یک قانون جدید کنترول ترور شده و میگویند مدارک آشکار و شفاف کافی دال بر تشویق تروریسم و ترویج خشونت توسط چودری وجود دارد.

هفته پیش چودری جسارت قاتل سرباز بریتانیایی را به آن دلیل که فرار نکرد و منتظر پلیس ماند مورد ستایش قرار داد.
XS
SM
MD
LG