لینک های دسترسی

Breaking News

واکنش ها در پی انفجار بورگاس


انفجار بم بر بس حامل جوانان اسراییلی که روز چهار شنبه در شهرک بورگاس بلغاریا رخ داد، منجر به کشته شدن شش جوان اسراییلی و زخمی شدن 32 نفر دیگر شد. تا کنون هیچ گروهی مسوولیت این رویداد را که واکنش هایی را نیز در پی داشته است، عهده دار نشده است.

ایهود بارک، وزیر دفاع اسراییل حملۀ روز چهار شنبه را به گروه های دهشت افگنی نسبت داد که از سوی ایران یا سایر شبکه های افراطگرای اسلامی پشتیبانی می شوند.

بارک گفت که این به گونۀ روشن یک حملۀ دهشت افگنی است که شاید توسط حزب الله، حماس، جهاد یا کدام گروه دیگری سازماندهی شده باشد که از سوی ایران یا سایر گروه های افراطگرای اسلامی پشتیبانی می شوند. او گفت که اسراییل مصمم است تا عاملین این رویداد را شناسایی و با آنها تصفیۀ حساب کند.

بنیامین نتنیاهو، صدر اعظم اسراییل نیز این رویداد را "یک حملۀ دهشت افگنی ایران" خوانده و گفته است که به آن پاسخ شدید داده خواهد شد.تهران تا کنون در خصوص این موضوع واکنشی نشان نداده است.

اما محمد برقه یی، تحلیگر مسایل مربوط به ایران ادعای مقام های اسراییلی را رد می کند به ویژه که به گفتۀ وی این ادعا از سوی بنیامین نتنیاهو صورت گرفته باشد.

جی کارنی، سخنگوی قصر سفید گفت که ایالات متحده این حمله را با شدید ترین واژه های ممکن محکوم می کند. او اضافه کرد که ایالات متحده، دوستان و متحدین خود را در مقابله با دهشت افگنی کمک خواهد کرد. کارنی افزود که تعهدات ایالات متحده نسبت به امنیت اسراییل خلل نا پذیر است.

اما اسراییلی ها همواره هدف حملات در خارج از کشور شان بوده اند.

حملۀ روز چهار شنبه با هژدهمین سالروز بم گزاری بر یک مجتمع یهودنشین در ارجنتاین مصادف است که در آن 85 یهود کشته شد.

XS
SM
MD
LG