لینک های دسترسی

Breaking News

صدها خانه در ایالت کالیفورنیای امریکا طعمۀ آتش شد


آتش سوزی های ایالت کالیفورنیا هزاران تن را آواره ساخته است

فصل آتش سوزی های کالیفورنیا امسال قبل از وقت فرا رسیده است و هزاران واحد مسکونی را تهدید می‌کند.

این وضعیت سبب شد تا دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده روز شنبه حالت اضطراری را در این ایالت اعلام کند.

در اوایل روز شنبه هزاران باشندۀ جنوب کالیفورنیا مجبور به ترک خانه های شان شدند. در قسمتی از شمال کالیفورنیا نیز آتش سوزی از دوشنبه گذشته تا حال ادامه دارد.

آتش سوزی سومی در پارک مشهور ملی یوزمایت جریان دارد. این آتش سوزی باعث شده است تا این پارک تا آخر هفته آینده بسته شود و دیدار هزاران گردشگر داخلی و خارجی از این پارک لغو شود.

تا حال در این آتش سوزی ها دو تن از کارکنان اطفایه در مهار کردن شعله های آتش خانه ها، جنگلات و پارکها جان باخته است. افزون بر این ۵۰۰ ساختمان در شمال کالیفورنیا طعمه آتش شده و ۵۰۰۰ واحد دیگر مسکونی با تهدید روبرو است. در اثر آتش سوزی ١٧٠٠٠ هکتار زمین نیز سوخته است.

کال فایر ادارۀ مسوول رسیدگی به آتش سوزی های فصلی کالیفورنیا گفته است که ده هزار کار مند اطفایه مصروف آتش نشانی در این ایالت است.

گفته می شود در حال حاضر ٨٩ آتش سوزی فعال در سرتاسر کشور جریان دارد که پنج آن در کالیفورنیا است.

کال فایر، در ویب سایت خود نوشته است که ادامه هوای گرم و شرایط خشکی تا آخر هفته ادامه خواهد داشت که می تواند آتش سوزی را در این ایالت بیشتر دامن بزند.

کارشناسان امور آتش نشانی می گویند که فصل آتش سوزی ها امسال قبل از وقت آغاز شده است، با آنهم سال گذشته کالیفورنیا ریکارد بد ترین آتش سوزی را قایم کرد. سال گذشته در آتش سوزی ها در آن ایالت ۴٠ تن جان باخت و تا ٩٠٠٠ ساختمان طعمه آتش سوزی گردید.

هزاران تن از خوف آتش سوزی خانه های خود را در شهر رددنگ که ۹۰ هزار جمعیت دارد ترک گفته است.

جیری براون والی کالیفورنیا حالت اضطرار را در هر دو گوشه شمال و جنوب این کشور اعلام کرده است. او خواسته است تا از معاونت های اضطراری فدرال به منظور جلوگیری از "فاجعۀ رو در راه" کار گرفته شود.

با اعلام این حالت از طرف رئیس جمهور اکنون پول حکومت فدرال برای آتش نشانی و اعمار مجدد در مناطق آسیب دیده بکار گرفته شده می تواند.

XS
SM
MD
LG