لینک های دسترسی

Breaking News

بن کارسن: مسلمان نباید رئیس جمهور امریکا باشد


بن کارسن، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا

بن کارسن، جراح متقاعد و نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا روز یکشنبه گفت که مسلمانان برای احراز پست ریاست جمهوری امریکا مناسب نمی باشند چون به گفته او اصول اسلامی در مغایرت با ارزش های امریکایی قرار دارد.

کارسن که خود یک مسیحی است، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان بی سی امریکا گفت که وی طرفدار این نیست که یک مسلمان در راس قدرت در امریکا قرار گیرد و شدیداً مخالف این کار می باشد.

او همچنین افزود که باور های دینی رئیس جمهور باید برای رای دهندگان امریکایی مهم باشد و به گفته او دین اسلام با قانون اساسی امریکا همسویی ندارد.

او در مورد اینکه از کدام لحاظ اسلام با قانون اساسی امریکا در تقابل قرار دارد، چیزی نگفت.

شورای روابط امریکا و اسلام – بزرگترین گروه حامی حقوق مدنی مسلمانان امریکایی - ضمن محکوم کردن این گفته های کارسن، خواستار سلب صلاحیت او از اشتراک در انتخابات ریاست جمهوری امریکا شده است.

ابراهیم هوپر، سخنگوی این شورا گفت که اظهارات کارسن غیر قابل قبول بوده و او اکنون باید از رقابت های انتخاباتی کنار رود.

از جانب دیگر، سناتور لیندسی گرام، یکی از نامزدان دیگر حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری امریکا گفت که کارسن بخاطر این اظهارات اش باید معذرت بخواهد.

سناتور گرام همچنین اظهارات کارسن را توهین به مسلمان امریکا به ویژه سربازان مسلمان آن کشور خواند.

اظهارات مسلمان ستیزانه کارسن در حالی بیان می گردد که هفته پیش دانلد ترمپ، یکی دیگر از نامزدان جمهوریخواه به خاطر عدم واکنش در برابر یکی از حامیان اش که رئیس جمهور اوباما را مسلمان خواند و مسلمانان را یک مشکل برای امریکا توصیف کرد، مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG