لینک های دسترسی

Breaking News

چین مالیات بر موترهای امریکایی را کاهش می‌دهد


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، گفته است که چین توافق کرده است تا مالیات گمرکی بر تورید موتر های ساخت امریکا را کاهش دهد.

رئیس جمهور ترمپ در صفحۀ تویتر خود نگاشته است که در حال حاضر مالیات گمرکی چین بر تورید موتر های ساخت امریکا، ۴۰ در صد است.

در ادامه تشدید اختلافات تجارتی میان ایالات متحده و چین، بیجنگ مالیات گمرکی را بر موتر های ساخت امریکا افزایش داد.

دونالد ترمپ روز شنبه در حاشیه اجلاس سران گروۀ ۲۰ در شهر بونس آیرس ارجنتاین با شی جی پینگ، رئیس جمهور چین ملاقات کرد و دو طرف توافق کردند تا به خاطر کاهش تشنج های تجارتی بین دو کشور، تا مدت ۹۰ روز بر کالا های وارداتی یک دیگر مالیات گمرکی را افزایش ندهند.

رئیس جمهور ایالات متحده همچنان ملاقت خود را با رئیس جمهور چین "فوق العاده" توصیف کرده و گفته است که در روابط با چین گام بزرگ برداشته شده و "چیزهای بسیار خوب رخ خواهد داد".

دونالد ترمپ همچنان نگاشته است که: "رئیس جمهور شی و من روابط شخصی بسیار قوی داریم. او و من تنها دو نفر استیم که میتوانیم در تجارت و فراتر از آن، تغییر مثبت و بزرگ بیاوریم".

امیدواری ها مبنی بر پیشرفت در کاهش تنش تجارتی میان واشنگتن و بیجنگ در حالی افزایش یافته است که رئیس جمهور ترمپ همواره تجارت جهان بخصوص کشور چین با کشورش را غیرعادلانه توصیف خوانده است.

واشنگتن همچنان در کنار افزایش مالیات بر اموال چین، بر فولاد و المونیم وارداتی کانادا، مکسیکو و اروپا نیز مالیات گمرکی را افزایش داده است.

XS
SM
MD
LG