لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار جنرال امریکایی:‌ چین می‌خواهد از قدرت نظامی امریکا پیشی کند


رژۀ نظامی سربازان چینی در بیجینگ، پایتخت چین
رژۀ نظامی سربازان چینی در بیجینگ، پایتخت چین

یک جنرال امریکایی هشدار داده است که چین فقط به زمان نیاز دارد تا جایگاه برتر نظامی ایالات متحده را بگیرد و از واشنگتن و متحدانش خواست تا تلاش‌های‌شان را در مقابله با بیجینگ سرعت ببخشند.

جنرال جان هایتن،‌ معاون لوی درستیز عمومی قوای مسلح امریکا گفته است که ظهور سریع اردوی چین "شگفت‌انگیز" است.

آقای هایتن روز پنجشنبه در پاسخ به سوال خبرنگار صدای امریکا گفت: "سرعت حرکت آن‌ها [نظامیان چینی] و مسیری که آنان در پیش دارند، اگر کاری برای تغییر آن انجام ندهیم از روسیه و ایالات متحده پیشی خواهند گرفت.

هشدار این نظامی امریکایی که قرار است ماه آینده باز نشسته شود، یک روز پس از آن بیان شد که نظامیان ارشد ایالات متحده به طور علنی تایید کردند که چین در ماه جولای سال روان میلادی،‌ یک میزایل‌ فوق سرعت صوت را آمازش کرد؛ میزایلی که سرعت آن پنج برابر سرعت صوت است.

جنرال مارک میلی، لوی درستیز عمومی قوای مسلح ایالات متحده، روز چهار شنبه به تلویزیون بلومبورگ گفت که آزمایش این میزایل توسط چین "بسیار نگران‌کننده" است. اما در مورد توانایی این میزایل فوق سرعت صوت ساخت چین، جزییات ارایه نکرد.

جنرال هایتن نیز در مورد آزمایش میزایل چین جزییات ارایه نکرد و گفت معلومات در مورد‌ آن سری است. اما این جنرال امریکایی اعتراف کرد که چین با آزمایش این سلاح،‌ پیامی فرستاده است.

جنرال هایتن گفت:‌" تمام سلاح‌های فوق سرعت صوت که آنان می‌سازند، همه سلاح‌های هسته‌ای که می‌سازند، برای نفوس خودشان نیست. این [تسلیحات] برای ایالات متحده امریکا است و ما باید چنین فرض کنیم. ما باید در مقابل آن پلان‌گذاری کنیم."

هاتین علاوه کرد که در حال حاضر میزایل‌های فوق سرعت صوت ایالات متحده پیشرفته تر از چین است.

یکی از آزمایش‌های میزایل‌های مافوق سرعت صوت امریکا به تاریخ ۱۹ مارچ ۲۰۲۰
یکی از آزمایش‌های میزایل‌های مافوق سرعت صوت امریکا به تاریخ ۱۹ مارچ ۲۰۲۰

اما آقای هایتن هشدار داد که وضعیت کنونی ممکن در آینده تغییر کند. این جنرال نظامی امریکا همچنین تاکید کرد که ایالات متحده نیاز دارد تا توانایی‌های خود را در برابر تسلیحات فوق سرعت صوت روسیه و چین، بیشتر تقویت کند.

اما این نظامی ارشد ایالات متحده افزود که دسترسی به چنین توانایی نظامی، نیاز به زمان دارد و هشدار داد کاغذ پرانی پنتاگون شاید روند رسیدن به چنین را به کندی مواجه کند.

XS
SM
MD
LG