لینک های دسترسی

Breaking News

کریستی از دور رقابت های انتخابات امریکا کنار رفت


کریس کریستی، یک تن از نامزدان حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری امسال امریکا

کریس کریستی، یک تن از نامزدان حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری امسال امریکا از دور رقابتها چهارشنبه کنار رفت.

او یک روز بعد از آن از رقابت ها کناره گیری کرد که سه شنبه او در رای گیری انتخابات مقدماتی بین حزبی در ایالت نیوهمشایر در رده ششم قرار گرفت.

سخنگوی دفتر تبلیغات انتخاباتی این والی «نیوجرسی» گفت که آقای کریستی تصمیم اش را با تیم دفتر مرکزی تبلیغاتش بعد از ظهر چهارشنبه در میان گذاشت.

تمرکز مبارزات انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده از روز چهارشنبه به سرعت به رای گیری در ایالات کرولاینای جنوبی و نوادا معطوف شده است.

روز سه شنبه، برنی سندرز، نامزد حزب دموکرات و دونلد ترمپ، بیلیونر صریح الهجه حزب جمهوری خواه در انتخابات مقدماتی بین حزبی در ایالت نیوهمشایر پیشتاز شدند.

سندرز، سناتور پیشین ایالت ورمانت بر هلری کلنتن، وزیر خارجه پیشین و نامزد دیگر دموکرات ها با تفاوت ۶۰ مقابل ۳۸ درصد آرای سه شنبه در نیوهمشایر غلبه کرد.

دولند ترمپ ۳۵ درصد رای جمهوری خواهان را در همان ایالت به دست آورد که دوبرابر آراء جان کاسیچ، رقیب اصلی اش از عین حزب بود.

رای گیری بعدی بین حزبی برای این نامزدان ریاست جمهوری به تاریخ ۲۰ ماه فیبروری تعیین شده است. نامزدان جمهوری خواه در این تاریخ در ایالت کرولاینای جنوبی در شرق امریکا انتخابات دایر می کنند و نامزدان دموکرات انتخابات بین حزبی شان را در ایالت نوادا در غرب این کشور انجام خواهند داد.

سه روز بعد از آن رای گیری، نامزدان جمهوری خواه در نوادا رای گیری خواهند کرد و نامزدان دموکرات به تاریخ ۲۷ فیبروری در کرولاینای جنوبی رای گیری خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG