لینک های دسترسی

Breaking News

کلنتن: تسلیم "سیاست هراس" نشوید


خانم کلنتن نخستین نامزد زن دموکرات زن در انتخابات ریاست جمهوری امریکا

هیلری کلنتن در آخرین شب جلسۀ ملی دموکرات ها در فلادولفیا نامزدی حزب دموکرات را رسماً پذیرفت و وعده سپرد که در صورت رسیدن به قصر سفید ایالات متحده را متحد خواهد ساخت.

پیش از آنکه خانم کلنتن آخرین سخنرای جلسۀ ملی دموکرات ها را داشته باشد، دخترش چلسی کلنتن با معرفی مادرش آرزو کرد "مادرش پیروز انتخابات ماه نومبر سال روان باشد."

دختر رئیس جمهور پیشین ایالات متحده گفت "من برای مبارزی رای می دهم که هرگز تسلیم نشده و معتقد است که وقتی گردهم آمده و مشترکا کار کنیم، مدام می توانیم بهتر باشیم."

هیلری کلنتن، نخستین زن امریکایی است که از طرف یک حزب بزرگ ایالات متحده در پست نامزدی ریاست جمهوری برگزیده می شود.

هیلری کلنتن و تیم کین نامزد معاون ریاست جمهوری در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی
هیلری کلنتن و تیم کین نامزد معاون ریاست جمهوری در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی

خانم کلنتن در سخنرانی خود با یادآوری تولد امریکا در شهر فلادولفیا محل برگزاری جلسۀ ملی دموکرات ها گفت"دوستان من! با فروتنی، عزم، و اعتماد بی حد و حصر به آینده امریکاست که نامزدی شما را برای ریاست جمهوری ایالات متحده می پذیرم."

در یک بازبینی کُلی، خانم کلنتن به کمپاین های نفس گیر انتخاباتی ماه های آینده اشاره کرده به سخنان رقیب جمهوری خواه خود، دونالد ترمپ تاخت "ترمپ را در دفتر کار رئیس جمهور تصور کنید که با یک بحران روبروست. مردی را که می شود با یک تویت تطمیع کرد، نمی توان سلاح های هسته ای را به وی اعتماد کرد."

خانم کلنتن روی ایجاد کار و رشد اقتصادی ایالات متحده نیز تاکید ورزیده از امریکایی ها خواست تا نیرومند بوده و با "جرأت و اعتماد به آینده" بنگرند.

ترمپ و انتقادات سایر سخنرانان

از سوی هم جلسۀ ملی حزب دموکرات، دانلد ترمپ را از دوربین رسانه ها به دور نگذاشت. ترمپ در یک همایش انتخاباتی در ایالت ایووا خود را عامل تغییر عنوان کرد.

این نامزد بحث برانگیز جمهوریخواه گفت که باتوجه به کار کرد های بارک اوباما، "نمی توان شاهد چهارسال حکومت مشابه اوباما بود."

روز گذشته یکبار دیگر سخنرانی آقای ترمپ زمانی بحث برانگیز شد که از روسیه خواست "ایمل های ناپدید شدۀ هیلری کلنتن" را دریابد.

بعدتر پس از واکنش های تند دموکرات ها و حتی لیونل پنیتا، وزیر پیشین دفاع امریکا، آقای ترمپ گفت "من مزاح کرده بودم."

آقای خان گفت "دانلد ترمپ آیا قانون اساسی را خوانده ای؟"
آقای خان گفت "دانلد ترمپ آیا قانون اساسی را خوانده ای؟"

مفسرین سیاسی و ناظرین دو جلسۀ ملی احزاب عمدۀ ایالات متحده می گویند که جمهوریخواهان در چهار روز توجه بیشتری به "بازنشستگان اردوی امریکا" مبذول نداشته بودند.

در آخرین شب جلسۀ دموکرات ها، خضرخان، امریکایی پاکستانی تبار همراه با همسرش ضمن حمایت از هیلری کلنتن، با الفاظ تند دانلدترمپ را انتقاد کرد.

آقای خان که فرزندش تورن همایون خان، در صفوف اردوی ایالات متحده در عراق کشته شده است گفت "آقای ترمپ از خودت می پرسم که آیا قانون اساسی ایالات متحده را مطالعه کرده ای؟ با بسیار خوشحالی کاپی قانون اساسی خود را به تو می دهم."

او که یک وکیل است گفت که اگر "سری به قبرستان آرلنگتُن زده باشی می بینی که افراد از نژاد ها و مذاهب مختلف در دفاع از امریکا در آنجا آرامیده اند." او گفت " آقای ترمپ خود هیچ قربانی نداده ای."

با ختم کنوانسیون ملی هر دو حزب، حالا چشم ها به سوی به هر دو نامزد دوخته شده تا دیده شود که چگونه در چند ماۀ باقیمانده تا انتخابات عمومی، اعتماد بیشتر مردم را کسب می کنند.

XS
SM
MD
LG