لینک های دسترسی

Breaking News

کووید۱۹ در افغانستان؛ در یک هفته ۶۱ بیمار جان باختند


آمار وزارت صحت عامۀ افغانستان نشان می‌دهد که از آغاز هفتۀ جاری تا اکنون ۶۱ بیمار مبتلا به کروناویروس در این کشور جان باخته اند.

همچنان در این مدت، نه‌ هزار و ۴۲۹ نمونۀ مشکوک کروناویروس در لابراتوارهای دولتی و خصوصی آزمایش شده که به گفتۀ وزارت صحت، نتایج ۴۵۳ مورد آن مثبت بوده است.

بر بنیاد معلومات وزارت صحت عامۀ افغانستان در هفتۀ روان یک‌هزار و ۶۱۸ بیمار مبتلا به کروناویروس دوباره سلامتی شان را به دست آورده اند.

کابل با داشتن ۱۸هزار و ۲۴۳ واقعه مثبت و ۷۵۷ مورد مرگ ناشی از کروناویروس در صدر قرار دارد و پس از آن به ترتیب هرات و بلخ از رهگذر مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ و واقعات مثبت این بیماری، بیشترین آمار را دارند.

وزارت صحت عامۀ افغانستان گفته است که در این کشور ۵۳هزار و ۸۳۱ واقعه مثبت کروناویروس، دوهزار و ۳۲۴ مورد مرگ ناشی از آن و بهبودی ۴۵هزار و ۱۰۵ بیمار کووید۱۹ به گونۀ رسمی ثبت شده است.

کروناویروس برای نخستین‌بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین در دسمبر ۲۰۱۹ شیوع یافت و سپس به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل شد.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده امریکا، تا صبح پنجشنبه ۱۴ جنوری (۲۵ جدی) بیش از یک میلیون و ۹۷۹هزار بیمار کووید۱۹ در سراسر جهان جان باخته و اضافه از ۹۲ میلیون و ۳۸۳هزار نفر در سراسر جهان به کروناویروس مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG