لینک های دسترسی

Breaking News

رقم واقعات مثبت کووید۱۹ در افغانستان از مرز ۳۵۶۰۰ گذشت


وزارت صحت عامۀ افغانستان می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۲ نفر به کروناویروس مبتلا شده و سه تن دیگر در اثر این بیماری ناشی از آن جان باخته اند.

این وزارت روز سه شنبه ۲۱ جولای (۳۱ سرطان) اعلام کرد که با ثبت این واقعات جدید، شمار مبتلایان بیماری کووید۱۹ در افغانستان به ۳۵ هزار و ۶۱۵ نفر رسیده است.

همچنان در یک شبانه روز گذشته، دو نفر در ولایت کابل و یک نفر دیگر در ولایت بلخ جان باخته اند که با این حساب، آمار مجموعی مرگ و میر ناشی از کروناویروس به ۱۱۸۶ نفر رسیده است.

بر اساس معلومات وزارت صحت افغانستان تا اکنون ۲۳ هزار و ۷۳۹ نفر صحت‌یاب شده اند.

این در حالی است که دیروز این وزارت اعلام کرد که تا اکنون ۶۶ درصد مبتلایان در این کشور دوبارۀ صحت‌یاب شده اند.

اکمل سمسور، سخنگوی این وزارت همچنان گفت که شمار مراجعین به شفاخانه‌ها در مرکز و ولایات رو به کاهش است؛ اما از شهروندان این کشور خواست که هنوز هم کروناویروس در برخی ولایات سیر صعودی دارد و باید این ویروس را جدی بگیرند.

کروناویروس برای نخستین‌بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین در دسمبر ۲۰۱۹ میلادی شیوع کرد و سپس در سراسر دنیا گسترش یافت و به همه‌گیری مرگ‌بار تبدیل شد.

بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح روز سه شنبه ۲۱ جولای (۳۱ سرطان) این ویروس در سراسر جهان جان بیش از ۶۱۰ هزار نفر را گرفته و بیش از ۱۴ میلیون و ۷۲۷ هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG