لینک های دسترسی

Breaking News

شکست بوتان در برابر افغانستان در بازی های کریکت


شکست بوتان در برابر افغانستان در بازی های کریکت

تیم ملی کریکت افغانستان در چهارمین روز جام سارک تی 20 که در جزیرۀ زیبای مالدیف راه اندازی شده است، توانست تیم ملی بوتان را با یک تفاوت زیادی شکست دهد.

تیم ملی کریکت افغانستان با بردن تاس، نخست باتنگ را انتخاب کرده و بااستفاده از کوچکی میدان ضربات چهار و شش نمره یی را بر بولران بوتانی وارد نموده و بعد از ختم 20 اوور توانستند 295 نمبر به دست آورند.

امیرخان در 35 بال توانست 85 نمبر به دست آورد. بعد از آنکه ویکت های امیر خان بعد از یک بال توسط ویکت کیپر نیپالی هدف قرار گرفت، گلاب الدین نجیب، بولر های بوتانی را تحت ضربات چهار و شش قرار داد.

در آخرین اوور بازی، حمید حسن، کپتان تیم ملی کریکت افغانستان، برای چهار بار متواتر ضربات شش نمره یی را اخذ نمود، توپ پنجم را دو نمبر اخذ کرد و در توپ ششم باز هم توانست ضربۀ شش نمره یی به توپ وارد نماید.

هدف 295 نمبر در 20 اوور به مثابۀ کوهی برای تیم بوتان تلقی میشد. خارج شدن بازیکنان بوتان در اولین اوور های بازی، پوره نمودن این هدف را برای تیم بوتان مشکل تر ساخت.

تیم بوتان بعد از 20 اوور توانست تنها 71 نمبر را کسب نموده و با تفاوت 225 نمبر مسابقه را به تیم ملی کریکت افغانستان واگذار کرد.

امیر خان با کسب 85 نمبر به حیث بهترین بازیکن مسابقه شناخته شد.

افغانستان توانست با این پیروزی راهی دور نیمه نهایی گردد. تیم کریکت افغانستان در دور نیمه نهایی با یکی از تیم های پاکستان و یا هم نیپال که قرار است امروز به مصاف هم بروند رو برو خواهد شد.

XS
SM
MD
LG