لینک های دسترسی

Breaking News

ایران: با وصف آتش بس سوریه، جنگ در حومۀ دمشق ادامه می‌یابد


فبروری ۲۰۱۸ یکی از مرگبار ترین ماه ها در منازعۀ سوریه بود که صد ها نفر به شمول زنان و کودکان در آن کشور کشته شد

با وجود توافق روی قطعنامۀ شورای امنیت ملل متحد مبنی بر آتش بس ۳۰ روزه در سوریه، ایران گفته است که حملات خود را در منطقۀ که تحت کنترول "دهشت افگنان" قرار دارد، ادامه خواهد داد.

تسنیم، خبرگزاری نیمه رسمی ایران به نقل از جنرال محمد باقری، لوی درستیز ایران، گزارش داده است که تهران و دمشق آتش بس را رعایت خواهند کرد، اما گفته است که "بخشی از قریه های دمشق که توسط دهشت افگنان کنترول می شود، شامل آتش بس نیست و عملیات پاکسازی در آنجا ادامه خواهد یافت."

ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران، نیز به نقل از جنرال باقری گزارش داده است که "متن قطعنامه می گوید که بخش های از قریه های دمشق—به صورت مشخص ساحات که توسط دهشت افگنان النصره و سایر دهشت افگنان قرار دارد، شامل آتش بس نمی شود."

در همین حال، فعالان ضد حکومت سوریه روز یکشنبه گفتند که پس از توافق روی قطعنامۀ شورای امنیت ملل متحد مبنی بر آتش بس ۳۰ روزه در سوریه، منطقۀ غوطۀ شرقی نستباً آرام بوده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در شهر لندن گفته است که پس از توافق آتش بس ۳۰ روزۀ شورای امنیت که روز شنبه صورت گرفت، فقط چند برخورد در منطقۀ غوطۀ شرقی صورت گرفته، اما از تلفات احتمالی گزارشی در دست نیست.

اخیراً حملات اردوی سوریه که از حمایت روسیه و ایران برخوردار است، به خاطر باز پس گیری غوطه شرقی تشدید یافته بود. غوطه شرقی یکی از آخرین مناطق تحت کنترول شورشیان در نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه می باشد.

XS
SM
MD
LG