لینک های دسترسی

Breaking News

صدراعظم پیشین اسرائیل از زندان آزاد شد


اهود اولمرت، صدراعظم پیشین اسرائیل، حین خارج شدن از زندان

ایهود اولمرت، صدراعظم پیشین اسرائیل روز یکشنبه از زندان آزاد شد.

مقام های زندان ماسیاهو در مرکز اسرائیل پیشتر با عفو مشروط آقای اولمرت موافقت کردند. آقای اولمرت در سال ۲۰۱۴ متهم شد که در زمان تصدی وظیفه به صفت شاروال بیت المقدس رشوت گرفته است. او از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳ شاروال بیت المقدس بود.

آقای المرت هنگام خروج از زندان با خبرنگاران گفتگو نکرد.

آقای اولمرت که در سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ صدراعظم اسرائیل بود، پس از کناره گیری با اتهامات مالی مواجه شد. اولمرت در سال ۲۰۰۷ میلادی به خاطر تلاش برای از سرگیری گفتگوهای صلح با فلسطینیان در کنفرانسی در ایالات متحده مورد تقدیر رهبران جهان قرار گرفت، هرچند آن گفتگوها در نهایت با شکست مواجه شد.

محاکمۀ آقای اولمرت دو سال پیش برگزار شد و او در حکم اولیه به شش سال زندان محکوم شد، در محکمۀ تجدید نظر، میعاد حبس اش به ۱۸ ماه کاهش یافت.

اولمرت، اولین صدر اعظم اسرائیل بود که زندانی شد. پیش از این، موشه کاتساو، رئیس جمهوری سابق اسرائیل هم زندانی شده بود. آقای کاتساو که از ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ رئیس جمهور اسرائیل بود، در سال ۲۰۱۱ به اتهام آزار و تجاوز جنسی به زندان افگنده شد.

آقای کاتساو در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۶ بر اساس تصمیم بورد عالی مشورتی لوی سارنوالی اسرائیل پیش از تکمیل میعاد حبس از زندان رها شد.

XS
SM
MD
LG