لینک های دسترسی

Breaking News

هشتاد پولیس در ارزگان وظیفۀ شان را ترک کردند


مقامات محلی می گویندکه بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که این منسوبین پولیس در نتیجۀ جنجال لفظی وظایف شان را ترک کرده اند.

مقام های محلی به صدای امریکا گفتند که این منسوبین پولیس به دلیل اختلاف با محمدنبی قوماندان امنیه ولسوالی دهراود وظیفه را ترک کرده اند.

به گفتۀ مقامات امنیتی، این هشتاد پولیس در هفت پوسته، مسئولیت تأمین امنیت منطقۀ زرتالی در ولسوالی دهراود و شاهراه ترینکوت – دهراود را به دوش داشتند.

سمونوال رحیم‌الله آمر امنیت ولایت ارزگان به صدای امریکا گفت که این منسوبین پولیس اکنون در ترینکوت مرکز این ولایت اند و قوماندانی امنیه این ولایت تحقیقات در مورد چگونگی این اختلاف را آغاز کرده است.

آمر امنیت ولایت ارزگان می‌افزاید که بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که این منسوبین پولیس در نتیجۀ جنجال لفظی وظایف شان را ترک کرده اند.

یک مقام قوماندانی امنیه ارزگان که نخواست نامش گرفته شود، به صدای امریکا گفت که سارمن دادگل قوماندان پوسته‌های امنیتی ترینکوت – دهراود ادعا دارد که سرسارمن محمدنبی قوماندان امنیه ولسوالی دهراود به آنان توهین کرده است که در واکنش به این مسأله هشتاد پولیس پوسته‌های شان را رها کرده و به ترینکوت مرکز این ولایت رفته اند.

دهراود یکی از ولسوالی‌های ناامن ارزگان است و به گفتۀ باشنده‌گان محل، این اولین بار است که شمار زیادی منسوبین پولیس وظایف شان را در این ولسوالی رها کرده اند.

ماه گذشته نیز به دلایلی، در ولایت ارزگان دو حملۀ خودی صورت گرفت که در نتیجۀ آن ۲۰ پولیس از سوی همکاران شان به قتل رسیدند.

XS
SM
MD
LG