لینک های دسترسی

کشف جسد کاندید ربوده شده و مرگ یک عسکر پولندی در غزنی


کشف جسد کاندید ربوده شده و مرگ یک عسکر پولندی در غزنی

نجیب الله گلستانی، کاندید دومین انتخابات پارلمانی افغانستان که چند روز قبل از ولسوالی قره باغ ولایت غزنی نا پدید شده بود، به قتل رسیده است.

به گفته اسمعیل جهانگیر، نطاق والی غزنی جسد او بروز جمعه از ساحه اسپین بند ولسوالی قره باغ پیدا شده است.

مقامات محلی گروه طالبان را عامل این واقعه معرفی میکنند. و ذبیح الله مجاهد که خود را نطاق گروه طالبان میخواند نیز از جانب آن گروه قبول مسئولیت نموده میگوید، محکمه طالبان به قتل وی حکم صادر نموده است.

طالبان به دیگر کاندیدان نیز اخطار داده اند که از انتخابات منصرف شوند و گرنه به سرنوشت نجیب الله گرفتار خواهند شد.

در یک حادثه دیگر بر اثر انفجار یک ماین کنار جاده در ساحه پل مطیع در سرحد ولسوالی مقر و گیلان ولایت غزنی یک سرباز پولندی که در ترکیب تیم بازسازی ولایتی (PRT) غزنی ایفای وظیفه مینمود، جان خود را از دست داده پنج سرباز دیگر پولندی زخمی شده اند.

اسماعیل جهانگیر وقوع این حادثه را تایید، اما از تلفات و خسارات حاصله از آن اظهار بی اطلاعی نمود.

در عین حال، قوماندانی قوای ائتلاف مستقر در کابل مرگ یک سرباز خارجی را در جنوب افغانستان تایید نموده معلومات بیشتری در این باره نداده است.

کشور پولند بیش از دو هزار سرباز در افغانستان دارد که اکثریت آنها در ولایت غزنی مستقر هستند که تاکنون ۲۰ تن از آنان در وقایع مختلف جان خود را از دست داده اند.

از سوی دیگر، بارش باران های تند تابستانی در سه ولسوالی ولایت غزنی خسارات اقتصادی فراوانی را به مردم ولسوالی های جاغوری، مالستان و ناهور وارد نموده است. اما تا کنون از تلفات بشری این سیلاب ها گزارشی در دست نیست.

جاری شدن سیلاب در ولایات بامیان، وردک و پروان نیز خسارات و تلفات را به بار آورده در بسیاری از این مناطق راه های مواصلاتی را تخریب نموده است.

XS
SM
MD
LG